birgün

14° HAFİF YAĞMUR

MEDYA 12.05.2021 10:05

Abdulkadir Selvi, Filistin'den bahsediyor gibi yapıp Erdoğan'ı övdü

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Tayyip Erdoğan'ı övme yazılarından birine de İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını konu etti.

Abdulkadir Selvi, Filistin'den bahsediyor gibi yapıp Erdoğan'ı övdü

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısının '‘Ben Mescid-i Aksa diyorum, onlar ‘ama Erdoğan’ diyor’ başlıklı bölümünde, Filistin'e destek bahanesiyle Tayyip Erdoğan'a övgüler düzdü.

"İşgalci İsrail, Ramazan ayında Filistin’de kadın, çocuk demeden masum sivillerin kanını dökmeye devam ediyor" diyen Selvi, şu ifadeleri kullandı:

"İsrail’in zulmü arttıkça Filistinlilerin direnişi de büyüyor. Filistinli çocuklar İsrail’in savaş uçaklarından atılan bombalarla can verirken, medeni dünya sessizliğini sürdürüyor.

Filistin’in tek sahibi yine Türkiye. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail vahşetinin durdurulması için çırpınıyor. İslam dünyası başta olmak üzere uluslararası camiayı harekete geçirmeye çalışıyor.

Ben de tepkimi sosyal medyadan ya da gazetedeki köşemden duyurmaya çalışıyorum. Ben Mescid-i Aksa yanıyor diyorum. İsrail’in savaş uçaklarından atılan bombalarla çocukları, kadınların öldürülmesine tepki gösteriyorum."

Selvi, yazsının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Ama Erdoğan düşmanlığı ile zehirlenmiş bir kafa yapısı var. Ben Mescid-i Aksa’ya baskın diyorum onlar 'ama Erdoğan' diyor. Ben Filistinli çocuklar öldürülüyor diyorum onlar 'ama Erdoğan' diyor. Ben bu vahşeti durdurun diyorum onlar 'ama Erdoğan' diyor. İşgalci İsrail’e tek bir laf etmiyorlar. Savaş uçaklarından atılan bombalarla çocukların katledilmesine ses çıkarmıyorlar. Mescid-i Aksa’ya yapılan baskına, öldürülen Filistinlilere bir şey demiyorlar. Erdoğan düşmanlığı yapıyor, başka bir şey yapmıyorlar. Bu kafanın ne insanlığa bir yararı var ne de muhalefete. Erdoğan olmasa Filistin’deki zulmü dünyaya duyuran kimse yok. İyi ki Erdoğan var. İyi ki Türkiye var."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol