Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yeni dönemde acil önceliğin güçlü bir ekip ve güvenilir bir program diyerek, "Daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye yaratmak için ilkelerimiz şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacaktır" dedi.

‘Acil önceliğimiz’ diyerek paylaşım yapan Mehmet Şimşek'ten 'güvenilirlik' vurgusu

HABER MERKEZİ

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Hazine ve Maliye Bakanı olan Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden ekonomik gelişmelere ilişkin açıklama yaptı. 

Şeffaflık ve hesap verilebirlik vurgusu yapan Şimşek, "Beş yıllık bir aradan sonra, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yemin ederek ayrı bir onur ve ayrıcalığa sahip oldum. Bu sıfatla halkımıza hizmet etme sorumluluğunu bana emanet eden Cumhurbaşkanımıza minnettarım. Daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye yaratmak için yol gösterici ilkelerimiz şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacaktır" dedi.

Açıklamalarını sürdüren Şimşek, güvenilir bir ekonomi programı tasarlayacaklarını vurgulayarak, "Yerel ve uluslararası zorluklar arasında yol alırken, öngörülebilirliği artırmak için kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdümüzü teyit ediyoruz. Kısa yollar veya hızlı düzeltmeler olmasa da, deneyimimizin, bilgimizin ve özverimizin önümüzdeki potansiyel engellerin üstesinden gelmemize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Acil önceliğimiz, ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamaktır." sözlerine yer verdi.