birgün

10° PARÇALI BULUTLU

'Açım' dedikten sonra salondan çıkarılan AKP'li yurttaş: Mahir Ünal 'izlemeye alın bunu' dedi

AKP Grup Başkan Vekili Mahir Ünal'ın konuşma yaptığı sırada "Asıl meselemiz işsizlik, açım ben" dedikten sonra salondan çıkarılan Adıyamanlı yurttaş Ali Avcı, tepkisinin ardından kendisiyle görüşen Ünal'ın kendisi için "İzlemeye alın bunu" diyerek talimat verdiğini, görüşme sırasında azarlandığını söyledi.

GÜNCEL 17.01.2022 10:08
'Açım' dedikten sonra salondan çıkarılan AKP'li yurttaş: Mahir Ünal 'izlemeye alın bunu' dedi
Abone Ol google-news

Adıyaman'da AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın konuşma yaptığı sırada, "Asıl meselemiz işssizlik, açım ben" dedikten sonra apar topar salondan çıkarılan AKP'li çiftçi Ali Avcı, "Odaya girdiğim anda hemen beni azarladılar. Ondan sonra İl Başkanı Mehmet Dağtekin 'Çık git' dedi. Hatta Sayın Mahir Ünal dedi ki; 'Bunu izlemeye alın'" açıklamasını yaptı.

Çitfçi Ali Avcı Halk TV'de Sorel Dağıstanlı'nın sunduğu 'Haberler' programında, salondan çıkarıldığı toplantıya ilişkin açıklama yaptı. Avcı, kendisini toplantıya AKP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin'in davet ettiğini ve böylelikle toplantıya katıldığını ifade etti.

"Ben oraya giderken Adıyaman'da işsizlikten, yoksulluktan, derdimize bir çare bulmak için bir konuşma yapar diye gittim" diyen Avcı, Ünal'ın konuşmasında Adıyaman'la ilgili hiçbir önerisinin, hiçbir çözümünün olmadığını gördüğünü söyledi. Bunun üzerine, "Asıl meselemiz işsizlik, açım ben" diye tepki gösterdiğini anlatan Avcı, daha sonra ise emniyet mensubu birinin kendisini oturduğu yerden köşeye oturttuğunu ifade etti.

Verdiği tepkinin ardından, salondakilerden kendisine yönelik olumsuz bir tepki verilmediğini ifade eden Avcı, "Sanki salondakiler beni bekliyorlarmış gibi sezdim" dedi.

Avcı ayrıca, Mahir Ünal konuşurken salondakilerin açıklamalardan mutlu olmadığını aktararak, katılanların beklentilerinin karşılanmadığını belirtti. Avcı, "Toplantıya katılanların ancak yüzde 10-15'i halktandı" ifadelerini kullandı.

"GÜNDE 50 TL İLE GEÇİNİYORUZ"

Yaşanan olayın ardından AKP'li Mahir Ünal ile salondaki bir polis aracılığıyla görüştürüldüğünü ifade eden Avcı şunları söyedi:

"Ben beklemedim aşağı indim. Beni telefonla geri çağırdılar, 'Görüştüreceğiz' diye. Beni çağırdı, 'Tekrar konuş' dedi. Ben hazine arazisinde çiftçilik yapmıştım, köyden gelmiştim, işsizlikten, yoksulluktan dolayı. Ortada kaldım, kimse bana iş vermedi, bende gittim hazine arazisine çiftlik kurdum. Devlet destekli 100 bin TL kredi aldım. Adıyaman 3. Çevre Yolu oraya denk geldi ve yıktılar. Belediyeye gittim derdimi anlattım. Bana 3 bin TL para verdiler, başlarından savdılar. Ben üç tane çocuk okutuyorum, üniversiteye giden oğlumu gönderemedim. Günde 50 TL ile geçiniyoruz. Türkiye'nin gerçekleri bu, üstünü örtmesinler"

"PROVAKATÖR DEĞİLİM, BEN HALKIN TA KENDİSİYİM"

Kendisini provakatörlükle suçladıklarını ancak kendisinin provakatör olmadığını ve bunu söyleyenlerin de 'yalan söylediğini' ifade eden Avcı, tekrar görüştüklerinde de Mahir Ünal'ın kendisini dinlemediğini belirtti.

Devletten aldığı 100 bin TL krediyi evini ipotek ederek aldığını ve yıkılan çiftliğindeki hayvanları 70 bin TL'ye sattığını, 30 bin TL zararının olduğunu anlatan Avcı, "İşsizim, ben zengin değilim. Ben provakatör değilim. Ben halkın ta kendisiyim" şeklinde konuştu.

"MAHİR ÜNAL 'BUNU İZMELEYE ALIN' DEDİ"

"Hiçbir şey gösterildiği gibi değil. Ben AK Partili'yim ve sandık görevlisiyim. Beni tanımayan kişi zengin sandı, tanıyan zaten biliyor" şeklinde konuşan Avcı, Mahir Ünal'la olan görüşmesini şöyle anlattı:

"Ben o odaya girdiğim anda hemen beni azarladılar. Ondan sonra İl Başkanı Mehmet Dağtekin, 'Çık git' dedi. Hatta Bakan bey (Mahir Ünal) dedi, 'Bunu izlemeye alın'. Benim izlemeye alınacak hiçbir şeyim yok, her şeyim ortada."

Görüşme sırasında sözlerinin arkasında durduğunu belirten Avcı, kendisine sadece CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere'nin sahip çıktığını söyledi. Avcı, "Hiçbir milletvekili, hiçbir yönetici beni aramadı. Arayamaz da zaten, doğru söylediğim için" dedi.

"KİMSE BUNLARA DERDİNİ SÖYLEYEMİYOR"

Avcı, bir AKP'li olarak bu yaşadıklarından sonra gece uyuyamadığını ve diğer televizyonların hiçbir şeyi olduğu gibi göstermediğini ifade ederek, "Bence bunlar (diğer tv kanalları), bir yerlerden talimat alıyorlar" şeklinde konuştu.

Avcı son olarak, "Ben provakatör değilim. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşıyım. Halkını, devletini seven biriyim. Ben, zengin değilim. Ben, işsizim. Ben, fakirim. Böyle boş boş evde oturuyorum ben, bu şekilde binlerce kişi var Adıyaman'da ama kimse bunlara derdini söyleyemiyor" dedi.

Avcı ayrıca, "Ben menfaatçi değilim, hiçbir beklentim yok" diyerek 5 senedir AKP üyesi olduğunu ancak bu yaşadıklarından sonra devam etmeyeceğini, istifa edeceğini belirtti. Avcı, son 5 senedir bir şeylerin düzeleceğine dair ümitlerinin kalmadığını belirtti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol