birgün

23° AÇIK

MEDYA 13.04.2021 10:23

Acun Ilıcalı’yı şoke eden sözler: Ben aç karnımı doyuramadım, Erzurum’a mı yardım edeceğim?

Acun Ilıcalı’nın sunduğu Erzurumspor’a destek programına bağlanan bir kişi, “Ben aç karnımı doyuramadım, Erzurum’a yardım mı edeceğim?” dedi. Bunun üzerine Ilıcalı, ülkenin zorluklarının olduğunu ancak bu tip zorlukların programa bağlanarak dile getirilmesinin mantıklı olmadığını savundu.

Acun Ilıcalı’yı şoke eden sözler: Ben aç karnımı doyuramadım, Erzurum’a mı yardım edeceğim?

Acun Ilıcalı, sahibi olduğu TV8 kanalında Erzurumspor’a destek programının sunuculuğunu yaptı. “Erzurumspor'la Dayanışma Gecesi” adlı etkinliğe Dominik Cumhuriyeti'nden bağlanan Ilıcalı, kulübe 1 milyon lira destekte bulunduğunu söyledi.

Erzurumspor Başkanı Ömer Düzgün’ün de katıldığı programa, Ali Akyüz adlı bir kişinin sözleri damga vurdu.

Ilıcalı’nın “İyi akşamlar Ali Bey, çok teşekkür ediyoruz bağlandığınız için ve sözü size bırakıyoruz” ifadeleriyle anons ettiği Akyüz, “Ben aç karnımı doyuramadım, Erzurum’a yardım mı edeceğim?” dedi ve telefonu kapattı.

Bu sözlerin ardından programda kısa süreli bir sessizlik oluştu. Durumu toparlamak isteyen Ilıcalı, “Siz aradınız, biz aramadık” şeklinde açıklama yaptı.

Ilıcalı, konuşmasına devam ederek, “Yani tabii ki ülkemizin zorluklarını anlayışla karşılıyoruz, biz de elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz ama bu tip zorlukları buraya bağlanarak dile getirmek de çok mantıklı gelmiyor bana” değerlendirmesinde bulundu.

BEŞİKTAŞLI YÖNETİCİYE CEVAP VERDİ

Öte yandan Ilıcalı, Erzurumspor-Beşiktaş maçı öncesinde yapılması planlanan bu organizasyonu “Beşiktaşlı dostlarının yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemesi” adına pazartesi gününe ertelendiğini duyurmuştu.

Konuyla ilgili canlı yayında konuşan Ilıcalı, “Yüzde 1 kötü niyet olmamasına rağmen hayatımda ilk defa Erzurum, Dominik, İstanbul arası böyle bir yayın yapıyorum. Kendini bilmeyen biri anlamsız bir imada bulunarak kötü niyetle Beşiktaş'a karşı organizasyon içindeymişiz gibi iftiralarda ve iddialarda bulundu. Ben namusuma söz söyletmem açık söyleyeyim. Sosyal medyadan cevap vermek zorunda kaldım. Konuşacağım çok şey vardı yoksa neler söylerdim. Kulüplerimizin her zaman bir olmasından, birlikte kararlar almasından yanayım. Futbolun eğlence olduğunu düşünüyorum” dedi.

Erteleme kararının duyurulmasının ardından Beşiktaşlı yönetici Beşiktaş Genel Sekreteri ve İcra Kurulu Başkanı Mesut Urgancılar, “Niye ertelemiş? Erzurumspor Beşiktaş’tan puan(lar) alırsa Fenerbahçeliler daha çok yardım eder diye mi? Yoksa öyle ya da böyle zaten yanlış bir zamanlama mı?” şeklinde bir tweet atmıştı.

Beşiktaş ise Erzurumspor deplasmanından 4-2’lik galibiyetle dönmüştü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol