birgün

18° AÇIK

GÜNCEL 22.01.2020 11:27

Adalet Bakanı Gül açıkladı: Noterliklerde yeni uygulama

Adalet Bakanı Gül, 3 Şubat 2020 tarihinden itibaren tüm noterliklerde kredi kart uygulamasının aynı anda başlayacağını duyurdu

Adalet Bakanı Gül açıkladı: Noterliklerde yeni uygulama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, noterliklerde başlayacak yeni uygulamaya ilişkin açıklama yaptı. Gül, ""'Noterlik İşlemlerinde Güvenli Ödeme Sistemi' ve 'Noter Ücretlerinin Kredi Kartı ile Ödenmesi' olarak ifade ettiğimiz bu uygulamalara 3 Şubat 2020 tarihinden itibaren tüm noterliklerde aynı anda başlayacağız" dedi.

Gül, Metin İyidil sorusuna ise "Yargıya intikal eden bir konuda değerlendirme yapmam doğru olmaz. Yargıtay son sözü söyleyecek." şeklinde yanıt verdi.

Yargı sürecinin saygıyla beklenmesi gerektiğine işaret eden Gül, "Nihai merci Yargıtay'dır, Yargıtay son sözünü verecektir. Devam eden bir süreçle ilgili, bir hukukçu olarak söz söylemem, yorum yapmam doğru değil. Yine HSK'nın idari soruşturması devam ediyor. O süreçle ilgili daire, ilgili yetkililer takip ediyorlar. Süreci sürdürüyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız