Adalet Bakanı Gül’den ‘Rabia Naz’ açıklaması

12.04.2019 11:25 GÜNCEL
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili soruşturmada, babası Şaban Vatan’ın “müfettiş incelemesi yapılması” talebi doğrultusunda inceleme başlattı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den başlatılan inceleme ile ilgili açıklama geldi. Hakimler Savcılar Kurulu, Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili yeni bir inceleme başlatırken, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den açıklama geldi. “Geçtiğimiz hafta HSK Başkanı olarak Şaban Vatan’ın […]

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili soruşturmada, babası Şaban Vatan’ın “müfettiş incelemesi yapılması” talebi doğrultusunda inceleme başlattı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den başlatılan inceleme ile ilgili açıklama geldi.

Hakimler Savcılar Kurulu, Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili yeni bir inceleme başlatırken, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den açıklama geldi.

“Geçtiğimiz hafta HSK Başkanı olarak Şaban Vatan’ın başvurusunun öncelikli olarak görüşülmesi talimatını vermiştim. Başvuruyu öne alarak görüşen HSK, müfettiş incelemesine karar verdi. Sürecin şeffaf biçimde ilerlemesi ve tüm soruların cevabını bulması yegane amacımızdır” diyen Gül, “Süreci başından beri dikkatle takip ediyorum. Bir baba ve Adalet Bakanı olarak, Şaban Vatan’ın acısını anlıyor, adalet arayışını derin bir saygıyla karşılıyorum. Temennim, soruşturma sonucunda maşeri vicdanı tatmin edecek adil bir neticeye varılmasıdır. Rabia Naz kızımızı rahmetle anıyor, acılı ailesine sabırlar diliyorum. Gerçek neyse onu bilmek, öğrenmek isteyen ailenin yanındayız” ifadelerini kullandı.