birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 25.01.2020 13:12

Adalet Bakanlığı: Adıyaman'daki hükümlüler başka illerdeki cezaevlerine naklediliyor

Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Adıyaman Kapalı Ceza İnfaz kurumunda hükümlü ve tutuklular Antep, Urfa ve Maraş’taki cezaevlerine nakledilmeye başlandı

Adalet Bakanlığı: Adıyaman'daki hükümlüler başka illerdeki cezaevlerine naklediliyor

Adalet Bakanlığı'ndan Elazığ depremine ilişkin bir açıklama geldi. Açıklamaya göre, Adıyaman Kapalı Ceza İnfaz kurumunda bazı bölmelerde kısmi çatlaklar oluştuğu için 814 hükümlü ve tutuklu tedbiren Antep, Urfa ve Maraş’taki cezaevlerine naklediliyor.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Elazığ’da meydana gelen Sivrice merkezli deprem haberi alınır alınmaz Adalet Bakanlığı bünyesinde bir kriz merkezi oluşturuldu.

Bu kapsamda, deprem bölgesindeki adliye ve ceza infaz kurumlarında uzmanlar eşliğinde detaylı incelemeler yapılmıştır. İncelenen bina ve kurumlarımızda küçük çaplı hasarlar görülmüş, herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın bulunmadığı tespit edilmiştir.

Adıyaman Kapalı Ceza İnfaz kurumunda bazı bölmelerde kısmi çatlaklar oluştuğu için 814 hükümlü ve tutuklu tedbiren Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’taki cezaevlerine nakledilmeye başlanmıştır.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun."

200 TUTUKLU ANTEP'E NAKLEDİLDİ

Adıyaman E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki 814 hükümlü ve tutukludan 200'ü Antep''in İslahiye ilçesine getirildi. Jandarma ekiplerince geniş güvelik tedbirleri altında İslahiye ilçesine getirilen hükümlüler, zırhlı araçlar eşliğinde otobüslerle Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna yerleştirildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız