birgün

23° AÇIK

Adalet Kurultayı alanı için 'alkol soruşturması' başlatıldı

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın Adalet Kurultayı’nın yapıldığı alanda alkol tüketildiği iddiasına CHP’den yalanlama gelmişti. AKP'nin talimatı sonrası Tarihi Alan Başkanlığı soruşturma başlattı.

GÜNCEL 27.08.2017 19:31
Adalet Kurultayı alanı için 'alkol soruşturması' başlatıldı
Abone Ol google-news

AKP, "Adalet Kurultayı'nda şehitliklerin olduğu bölümde alkol içildi" iddiasında bulunmuş, CHP'den bu iddiaya yalanlama gelmişti.

AKP'nin konuya ilişkin talimatı sonrası Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı,soruşturma başlattı.

Tarihi Alan Başkanlığından yapılan açıklamada, "Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Kocadere Kamp Alanı Süreli Kullanım Tahsis Protokolünün 6. Maddesinin 1. Fıkrası ile 10. Maddenin 1. Fıkrası ve söz konusu protokolün ekinde yer alan 3. Maddesinde yer alan 'Kamp alanı içerisinde kamp süresince her türlü alkollü içecek tüketilmemesi' hükümlerini içeren protokol 25.08.2017 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi yetkilileri ile imzalanmıştır. Ayrıca alkol tüketimlerine yönelik Tarihi Alan sınırları içerisinde ve kamp alanında, Tarihi Alan'ın kuralları, hassasiyetleri ve önemi göz önünde bulundurularak daha duyarlı olunması ve alkol tüketiminde bulunanların Cumhuriyet Halk Partisi yetkililerince tespit edilerek kanuni işlem yapılmak üzere Başkanlığımıza bildirilmesi hususu ile ilgili resmi yazı yazılarak Cumhuriyet Halk Partisi yetkililerine tebliğ edilmiştir" denildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol