birgün

4° AÇIK

GÜNCEL 28.09.2018 08:45

Adalet Nöbeti'nde 72'nci hafta: Savcılar kanunun değil iktidarın emrinde

Adalet Nöbeti'nde 72'nci hafta: Savcılar kanunun değil iktidarın emrinde

Avukatların, Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’nde tutuklu meslektaşlarının serbest bırakılması amacıyla başlattıkları Adalet Nöbeti 72’nci haftasında devam etti. Adliye önünde açıklama yapan Avukat Selin Nakıpoğlu, 72 haftadır aynı gün, aynı saatte ve aynı yerde adalet dediklerini hatırlattı. Nakıpoğlu, Eskişehir’de Ali İsmail Korkmaz, 10 Ekim Ankara Katliamı Davası gibi birçok toplumsal davanın avukatlığını yapan Heval Yıldız Karasu’nun avukatlık bürosuna yapılan saldırıyı kınadı.

Düşünmek cezalandırılıyor
Ardından konuşan Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Üyesi Avukat Damla Atalay, şunları dile getirdi: “Savcılar kanunun değil, siyasetin emrinde. Emekçiler haklarını aradıkları için gece baskınlarıyla gözaltına alınıp tutuklanıyor. Çocuk, kadın, hayvan ikinci sınıf canlı muamelesi görüyor ve yılda yüzlercesi tecavüze uğruyor. Düşünmek, konuşmak, muhalif olmak cezalandırılıyor ve tüm bu hukuksuzluklara karşı mücadele eden meslektaşlarımız mesleklerinin gereğini yaptıkları için suçlanıyor, yargılanıyor ve tutsak ediliyor. Tüm bunlar bizim mücadele sebebimizdir.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız