birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 23.11.2018 09:37

Adalet Nöbeti’nde ‘AİHM kararına uyun’ çağrısı

Adalet Nöbeti’nde ‘AİHM kararına uyun’ çağrısı

ZEYNEP KURAY

Avukatların tutuklu meslektaşları için gerçekleştirdiği 80’inci Adalet Nöbeti’nde, AİHM ‘in Selahattin Demirtaş’ın derhal serbest bırakılmasına ilişkin kararına derhal uyulması çağrısı yapıldı.

Bu haftaki nöbette, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması yönündeki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararına AKP iktidarın uymakla yükümlü olduğu hatırlatıldı.

Nöbette söz alan Demirtaş’ın avukatı Ramazan Demir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karara ilişkin yaptığı “ Bizi bağlamaz” açıklanmasının hiçbir şey değiştirmeyeceğini vurgulayarak, “Sayın Demirtaş’ın tutulduğu her saniye, her dakika suçtur ve yeni bir ihlalin konusunu oluşturmaktadır. Biz mahkemeye tahliye taleplerimizi sunduk, ancak kararın Adalet Bakanlığı’ndan çevrilmesini beklediklerini söylediler. Buna da gerek yok çünkü AİHM’in kararı açık ve derhal uygulanmalıdır” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız