birgün

5° KAPALI

Adana'da Anavatan Partisi İl Başkanlığı binasında işkence iddiası: 5 tutuklama

Adana Mithatpaşa Mahallesi'ndeki Anavatan Partisi İl Başkanlığı binasında Furkan Ç'ye işkence yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişiden Anavatan Partisi İl Başkanı Mehmet Üveyik'in de aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı. Furkan Ç.'ye işkence ettiği ifade edilen kişilerin polise ihbarda bulunmaması için silahla tehdit ettiği de öne sürüldü.

GÜNCEL 05.12.2022 10:20
Adana'da Anavatan Partisi İl Başkanlığı binasında işkence iddiası: 5 tutuklama Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Adana'nın merkez Seyhan ilçesi Mithatpaşa Mahallesi'ndeki Anavatan Partisi İl Başkanlığı binasında Furkan Ç.'ye işkence yaptıkları iddiasıyla Anavatan Partisi İl Başkanı Mehmet Üveyik, Eyüp E., Zübeyir A., Suat Ö., Erdal A., Ramazan B., ve Yasin D. gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 7 kişiden Mehmet Üveyik'in de aralarında buunduğu 5 kişi tutuklandı. Ramazan B. ve Yasin D. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Adana'da 23 yaşındaki Furkan Ç, 27 Kasım'da ailesi tarafından yaralı olarak Çukurova Devlet Hastanesine götürüldü. Hastanede tedaviye alınan Furkan Ç'nin iki bacağında kırık, dilinde, kulağında ve başında çeşitli yaralar tespit edildi.

Furkan Ç'nin ailesi, oğullarının 26 Kasım'da kandırılıp götürüldüğü merkez Seyhan ilçesi Mithatpaşa Mahallesi'ndeki Anavatan Partisi İl Başkanlığı binasında işkenceye maruz kaldığı iddiasıyla polise başvurdu.

Aile, parti binasının ardından Karasoku Mahallesi'ndeki bir ofise götürülen oğullarına işkencenin burada da sürdüğünü, 450 lirası ile kimliğinin gasp edildiğini ve tehditle kendisinden 150 bin lira istendiğini ileri sürdü.

Çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliği ekipleri, partinin il başkanı Mehmet Üveyik ile olaya karıştıkları iddiasıyla Eyüp E., Zübeyir A., Suat Ö., Erdal A., Ramazan B. ve Yasin D'yi gözaltına aldı.

Furkan Ç.'ye işkence ettiği öne sürülen kişilerin, para alabilmek için Furkan Ç.'yi tekme, yumruk ve sopayla darp ettiği dilinden ve kulağından yaraladığı iddia edildi.

Zanlıların, istedikleri parayı alamayınca da Furkan Ç'yi bir gün sonra serbest bıraktığı ancak polise ihbarda bulunmaması için silahla tehdit ettiği öne sürüldü. Mehmet Üveyik ve diğer zanlılar ile yaralı Furkan Ç'nin çeşitli olaylardan emniyette suç kayıtlarının olduğu belirtildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 7 zanlıdan Mehmet Üveyik'in de aralarında olduğu 5'i tutuklandı, Ramazan B. ve Yasin D. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol