birgün

15° PARÇALI BULUTLU

YAŞAM 04.04.2020 22:35

Adana'da "EVDEKArnavaL" etkinliği

Kovid-19 salgını nedeniyle iptal edilen 8. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında vatandaşlar evlerinin balkonlarında eğlendi

Adana'da "EVDEKArnavaL" etkinliği

Adana'da, 8. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iptal edilmesi üzerine karnaval coşkusu "EVDEKArnavaL" etkinliğiyle yaşandı.

Karnaval Komitesinin, iptalin moral bozukluğuna sebep olmaması için vatandaşların evlerinden çıkmadan kutlama yapması çağrısı üzerine kimi kent sakinleri evlerinin balkonlarını fener, balon ve mendillerle süsledi.

Kutlama kapsamında ulusal bir radyo istasyonu ve sosyal medyadan saat 20.30'dan itibaren yapılan canlı yayınlara katılan vatandaşlar, evlerinin balkonlarında gönüllerince eğlendi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Bando takımı da karnaval otobüsüyle bazı bulvarları gezdi. Bando takımına, araçlarındaki vatandaşlar korna çalarak evlerindekiler ise lambalarını yakıp söndürerek sevgi gösterisinde bulundu.

Kutlamaları takip eden vatandaşlar, birlikte eğlenme imkanı bulduklarını, salgının ardından gelecek yıllarda karnavalı daha coşkulu kutlayacaklarına inandıklarını belirttiler. AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız