birgün

5° AZ BULUTLU

Adana’da ‘hastalara bakmadığı’ iddia edilen doktorla ilgili açıklama: Hakarete ve tehdide maruz kaldı

Adana'da, sosyal medyada paylaşılan bir video üzerinden ‘hastalara bakmadığı’ iddia edilen doktorla ilgili açıklama yapıldı. Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nün açıklamasında, “Söz konusu video, yalnız olarak çalışan görevli kadın hekimin kendisine sözel olarak hakaret ve tehditte bulunulması üzerine kendisini güvende hissetmeyip güvenlik personeli refakati olmadan muayeneye devam edemeyeceğini bildirdiği görüntülerdir” ifadeleri yer aldı.

GÜNCEL 09.07.2022 22:35
Adana’da ‘hastalara bakmadığı’ iddia edilen doktorla ilgili açıklama: Hakarete ve tehdide maruz kaldı
Abone Ol google-news

Adana İl Sağlık Müdürlüğü, bir acil servis doktorunun 'hastalara bakmadığı' iddiasını içeren videoyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, doktorun hakarete ve tehdide maruz kaldığı vurgulanarak, “Güvenlik personeli desteği ve refakat sağlandıktan sonra rutin olarak ayaktan hasta muayenesi hizmete devam etmiştir” denildi.

Bugün sosyal medyada Adana Yüreğir Devlet Hastanesi'nde çekilen bir video paylaşıldı. İnternete düşen videoda, acil servis doktorunun hastalara "Bakmıyorum" diyerek servisten ayrıldığı, memur olduğunu ifade eden bir kişinin ise doktordan sicil numarasını ve ismini istediği anlar yer alıyordu.

Videonun bazı medya organlarınca haber yapılması ve doktorun hedef gösterilmesi üzerine Adana İl Sağlık Müdürlüğü açıklama yaptı. Açıklamada, doktora hasta yakınlarının saldırmaya çalıştığı ifade edilerek şunlar kaydedildi:

“Söz konusu video geçen 19 Haziran'da hastanenin yeşil alanında (acil olmayan hastalara ayaktan poliklinik hizmeti verilen birim) yaşanmış olup ilgili birim kabininde yalnız olarak çalışan görevli kadın hekimin kendisine sözel olarak hakaret ve tehditte bulunulması üzerine kendisini güvende hissetmeyip güvenlik personeli refakati olmadan muayeneye devam edemeyeceğini bildirdiği görüntülerdir. Güvenlik personeli desteği ve refakat sağlandıktan sonra rutin olarak ayaktan hasta muayenesi hizmete devam etmiştir. Söz konusu videoda geçen durumun birkaç gün önce Konya'da yaşanan doktor cinayeti olayından sonra tepki olarak yaşandığı iddiaları tamamen gerçek dışıdır.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol