birgün

23° AÇIK

Adana’da havalimanına giren göçmenler sınır dışı edildi

Adana’da aralarında polisten kaçıp havalimanına giren 21 göçmenin de bulunduğu 120 göçmen sınır dışı edildi.

GÜNCEL 03.11.2021 10:25
Adana’da havalimanına giren göçmenler sınır dışı edildi
Abone Ol google-news

Adana Havalimanın’da bir grup göçmenin, piste iniş yapan uçağın önüne çıkmasının ardından polis ekipleri tarafından gözaltına alınanlar sınır dışı edildi.

Dün Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İncirlik Park Alanında uygulama başlattı. Bir süre sonra Tatvan’dan Ankara’ya gitmek üzere yola çıktığı öğrenilen tırdan şüphelenen polis, tırı durdurdu. İçinde Aydın K., Hanım A. ve Muharrem K.’nin bulunduğu tırda arama başlatıldı.

Polis yaptığı aramada tırın kasasını açtığında 111’i Afganistan, 8’i Pakistan ve 1’i Bangladeşli olduğu öğrenilen 120 göçmen olduğunu belirledi. Polis bunun üzerine tırı Şakirpaşa Polis Merkezine götürürken, o sırada 21 göçmen kaçıp Adana Havalimanına girdi.

Göçmenler havalimanında kaçmaya çalışırken bir özel uçak da iniş yaptı. Uçak göçmenler nedeniyle pistte durup beklemek zorunda kaldı.

Polis ekipleri kısa sürede kaçan 21 göçmeni yakaladı. Bu anlar da bir cep telefonu tarafından anbean görüntülendi. Yaşanan olay sebebiyle havalimanında uçak seferleri geçici olarak aksadı.

SINIR DIŞI EDİLDİLER

Olayla ilgili inceleme tamamlandıktan sonra göçmenleri getiren 1’i kadın 3 zanlı gözaltına alındı. 120 göçmen ise sınır dışı edilmek üzere Adana İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi. Buradaki işlemlerinin ardından göçmenler sınır dışı edilecek.

(İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol