birgün

21° AÇIK

GÜNCEL 04.08.2021 12:57

Adana'da ‘maske tak’ uyarısı yapan sağlık emekçilerine bıçaklı saldırı

Adana Çukurova'da, Aile Sağlığı Merkezinde çalışan sağlık çalışanları, maske takmayan iki kişiyi uyardı, bıçaklı saldırıya uğradı.

Adana'da ‘maske tak’ uyarısı yapan sağlık emekçilerine bıçaklı saldırı

Adana’nın Çukurova İlçesi 100. Yıl 2 No’lu ASM’ye pansuman için gelen iki kişi ASM girişinde maske takmaları için ikaz edildi.

Şüpheliler maske takmayacaklarını söyleyerek “her istediğimiz yere gireriz, bize kimse karışamaz” diyerek ASM çalışanlarına küfür edip, o an orada misafir olan bir doktoru darp etti.

Dışardan 2 arkadaşlarını da çağıran şüphelilerden biri 40-45 cm büyüklüğünde “rambo bıçağı” diye adlandırılan kesici delici aletle sağlık çalışanlarına saldırdı. Çevredeki esnafın ve hastaların müdahalesi ile saldırganlar araba ile kaçarak ASM’den ayrıldı. Konu hakkında beyaz kod verildi.

Saldırganlar polis tarafından yakalanarak 100. Yıl Polis Karakoluna götürüldü.

Genel Sağlık-İş Sendikası yaptığı açıklamada, 'Rambo bıçağı' diye adlandırılan kesici delici aletle sağlık kurumlarına girilebilmesi, ASM’lerdeki güvenlik sorununu bir kez daha gözler önüne serdi. Sağlık çalışanları ölümle burun buruna çalışırken, siyasi iktidarsa şiddet olaylarına seyirci kalmakta" dedi.

Saldırıyı Twitter'dan paylaşan ASM çalışanı doktor, "Bunun adı Rambo bıçağıymış, yanındaki de kale ek. Nasıl mı öğrendim? Çünkü bugün görev yaptığımız esnada ASMde maske takmaları için uyardığımız şahıslar tarafından bunlar çıkarılarak saldırıya uğradık. Şükür ki fiziksel yaralanmamız yok" ifadelerine yer verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol