birgün

17° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 21.04.2019 14:09

Adana’da ‘tüpçü’ diyene de ‘hırsız’ diyene de kapıyı açıyorlar

Adana’da hırsızlık olaylarına karşı bilinçlendirme çalışması yapan polis ekipleri kendilerini “tüpçü” olarak tanıtarak vatandaşların kapısını çaldı. Ekipler kendilerine kapıyı açan bazı vatandaşları bu tür hırsızlık olaylarına karşı uyardı. Polisler, bazı evlere de kendilerini “hırsız” olarak tanıtırken, Adanalıların yine de kapıyı açması dikkat çekti. Polis ekipleri, kendilerini tüpçü gibi tanıtıp vatandaşların kapıyı açmasını sağlayan ve daha […]

Adana’da ‘tüpçü’ diyene de ‘hırsız’ diyene de kapıyı açıyorlar

Adana’da hırsızlık olaylarına karşı bilinçlendirme çalışması yapan polis ekipleri kendilerini “tüpçü” olarak tanıtarak vatandaşların kapısını çaldı. Ekipler kendilerine kapıyı açan bazı vatandaşları bu tür hırsızlık olaylarına karşı uyardı. Polisler, bazı evlere de kendilerini “hırsız” olarak tanıtırken, Adanalıların yine de kapıyı açması dikkat çekti.

Polis ekipleri, kendilerini tüpçü gibi tanıtıp vatandaşların kapıyı açmasını sağlayan ve daha sonra hırsızlık yapanlara karşı bilinç oluşturmak için görüntülü diyafon sisteminin olduğu apartmanlara giderek diyafon kamerasını elleriyle kapatıp kapılarını çaldıkları vatandaşlara “tüpçü” ve “hırsız” olduklarını söyledi. Kapısı çalınan bazı vatandaşlar bu cevaba rağmen apartman giriş kapılarını polis ekiplerine açtı.

Ekiplere kapıyı açan Hatice Nurçam, “Bir anda tedirginlikle kapıyı açmış bulundum” dedi.

Polis vatandaşları hem komşularının hem de kendilerinin can ve mal güvenliği için yabancılara kapılarını açmaması konusunda uyardı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız