birgün

11° AÇIK

GÜNCEL 01.07.2016 17:54

Adana'da 'üzerimde bomba var' diye bağırıp dayak yiyen şahıs IŞİD'li çıktı

Adana'da 'üzerimde bomba var' diye bağırıp dayak yiyen şahıs IŞİD'li çıktı

Adana'da Sabancı Merkezi Camii'nde hutbe okunurken "üzerimde bomba var" diye bağırıp tekme tokat dayak yiyen şahsın IŞİD'li olduğu ortaya çıktı.

Uğradığı lincin ardından polisler tarafından karakola götürülen Mahmut Kılıçarslan adlı şahsın belindeki beyaz korsede, barut ve bilyelerle kendi yaptığını söylediği patlayıcı bulundu. Ancak Kılıçarslan'ın kendi yaptığı el yapımı bombanın ateşleme mekanizmasının olmadığı ortaya çıktı. Polis yetkilileri, çok amatörce basit biçimde hazırlanan patlayıcının infilak ettirilmesi halinde ancak yakın çevreye zarar verebileceğini söyledi.

3 KEZ SURİYE'YE GEÇİP IŞİD'E KATILMIŞ
Yapılan ilk araştırmada Diyarbakır'ın Çermik ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirlenen Mahmut Kılıçarslan'ın ailesi tarafından da kayıp olarak arandığı ortaya çıktı. Adana'da internet kafe işlettiği belirlenen Mahmut Kılıçarslan'ın 3 kez Suriye'ye geçip IŞİD'in Çeçen koluna katıldığı ileri sürüldü. Ailesinin Çeçen komutanlarla yaptığı görüşme sonucu Adana'ya getirilen Kılıçarslan'ın Suriye'ye kaçınca ilgilenemediği internet kafenin de ailesi tarafından kapatıldığı öğrenildi.

'TEBLİĞ GÖREVİMİ YAPTIM'
Karakolda polislere ifade vermeyen Mahmut Kılıçarslan, Adli Tıp Birimi'ne getirildi. Geniş güvenlik önlemi altında sağlık kontrolünden geçirilen Kılıçarslan'ın camide dövülmesinden kaynaklanan vücudunda morluklar görüldü. Görevlilere "Ben tebliğ görevimi yaptım. Orucum, bana bir şey yapmayın" diyen Kılıçarslan, Adana Devlet Hastanesi'nin Acil Servisi'ne film çekilmeye gönderildi. Kılıçarslan, sağlık kontrolünün ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanacak.

İmamın mikrofonunu aldıktan sonra kelime-i şahadet getiren Kılıçarslan'ın gömleğini kaldırarak yaptığı bombayı göstermesi ve bombanın ateşleme mekanizmasının olmaması nedeniyle eylemini korku salmak için yapmış olabileceği üzerinde duruluyor.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol