birgün

15° PARÇALI BULUTLU

SPOR 27.01.2021 17:13

Adana Demirspor Başkanı Sancak'tan istifa kararı

Taraftarın tepkisi üzerine iki saat önce anlaştığı Ömer Şişmanoğlu'nu transfer etmekten vazgeçtiğini açıklayan Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, başkanlıktan istifa ettiğini duyurdu.

Adana Demirspor Başkanı Sancak'tan istifa kararı

Adana Demirspor (ADS) Başkanı Murat Sancak, taraftarın tepkisi üzerine iki saat önce anlaştığı Ömer Şişmanoğlu'nu transfer etmekten vazgeçtiğini açıkladı. Sancak daha sonra da istifa ettiğini duyurdu.

Sancak sosyal medya hesabından gece yarısı dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Önce, “Bu transferi yapmamın tek bir sebebi var, ADS şampiyonluk yolunda desteği ve katkısı olacağına inandığım içindi. Ama görüyorum bazı yerlere çekilmeye çalışılıyor, şimdi ADS sitesinde anket yaptıracağım, 2 saat sürecek sonuç istenmiyor diye çıkarsa, ben ondan özür dileyip…” diye yazdı.

Sancak dakikalar sonra da Ömer Şişmanoğlu transferini kastederek, “Peki hay hay ankete gerek yok gelmiyecek” ifadelerini paylaştı.

Paylaşımları bununla da kalmayan Murat Sancak kulüp başkanlığını bırakacağını açıklayarak istifa kararını duyurdu. Sancak paylaşımlarında şunları söyledi:

Evet, çok değerli ADS taraftarları, ben yönetilmem, yönetirim demiştim, çok sevmeme, saygı duymama rağmen bu görevde kalmam mümkün değil. Kulübü aldığım gibi devredeceğim, söz verdiğim her yıl yapmam gereken bağışları da yapacağım. Hakkınızı helal edin, ben ediyorum, Allah’a emanet olun. Yarın başkanvekili atayacağım kongreye götürecek, buradan Adanalı işadamlarına sesleniyorum ADS’ye sahip çıkın, yeni yönetim oluşana kadar yetkiyi devredeceğim kişi yeni yönetim oluşana kadar kararlıkla yönetecektir.

adana-demirspor-baskani-sancak-tan-istifa-karari-834555-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol