birgün

8° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 31.01.2021 14:20

Aday oldu, kazanamayınca İçişleri'ne atandı, şimdi belediyeye ‘yatay geçiş’ yapacak

Son yerel seçimlerinde AKP’nin Menemen adayı olan ve kazanamadıktan sonra İçişleri Bakanlığı’nda hukuk müşavirliğine atanan Durmaz Bayraktar’ın kura ile Menemen Belediye Başkanvekili olan Aydın Pehlivan’ın yardımcısı olarak göreve başlayacağı öğrenildi

Aday oldu, kazanamayınca İçişleri'ne atandı, şimdi belediyeye ‘yatay geçiş’ yapacak

AYCAN KARADAĞ

Menemen’de kura seçimiyle belediye başkan vekili olan AKP’li Aydın Pehlivan göreve gelir gelmez ilk icraat olarak AKP’li belediye meclis üyesi ve AKP İzmir İl Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Yusuf Demircioğlu ile MHP’li belediye meclis üyesi Bahadır İnanlı’yı başkan yardımcısı olarak görevlendirdi. Bu atamaların ardından Menemen’de 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AKP’den Menemen Belediye Başkan adayı olan ve kazamamasının ardından İçişleri Bakanlığı’na bağlı Göç İdaresi’nde 1’inci Hukuk Müşavirliği görevine atanan Durmaz Bayraktar’ın memur nakli ile Menemen Belediye Başkan Yardımcısı olacağı öğrenildi.

AYDIN PEHLİVAN’I MECLİS ÜYESİ OLARAK ALDI

Aydın Pehlivan’ı, yerel seçimlerde il yönetimi meclis üyesi olarak istemezse de Durmaz Bayraktar’ın büyük mücadelesiyle listeye yazdırdığı o dönem kulislerde konuşuluyordu. Bayraktar’ın Pehlivan’ın başkanvekili olmasının ardından, Menemen’de yalnız bırakmazken, Başkanvekili Pehlivan’ın Ankara’da genel merkez ve bakanlık ziyaretlerinde de Bayraktar’ın yanında olması tepki çekmişti. Şimdi de Bayraktar’ın belediye başkanvekili yardımcısı olarak transferi, Menemen’i seçimlerde kaybeden Durmaz Bayraktar’mı yönetecek soruları sorulmaya başlandı. Bayraktar ile ilgili bu haber AKP’de bile şaşkınlık yaratırken, “Menemen’i Durmaz Bayraktar yönetecek şeklinde yorumlandı.

SERDAR AKSOY’A YAPILAN OPERASYONUN ARKASINDA DURMAZ BAYRAKTAR OLDUĞU İDDİASI

Öte yandan yerel seçimleri kaybetmesinin ardından Durmaz Bayraktar, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi 1‘inci Hukuk Müşavirliğinde görev almasına rağmen sosyal medya hesabından siyaset yaparak Serdar Aksoy’u defalarca sert bir dilde eleştirmesi o dönem tepki çekmişti. CHP Menemen ilçe örgütü, konu hakkında bir basın açıklaması gerçekleştirmişti. Aksoy’un Menemen'de Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un 'zimmet' ve 'irtikap' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmesi ve görevinden uzaklaştırılmasının ve ardından CHP’nin kazandığı başkanlık kurasının iptal ettirilmesinin arkasında Bayraktar’ın olduğu öne sürülmüştü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol