birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 06.08.2020 16:23

Adıyaman Belediye Başkanı: Hastaneler ve yoğun bakımlar doldu

Twitter hesabından video yayınlayan Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Hastane ve yoğun bakımların dolu olduğunu söyleyerek yurttaşları uyardı.

Adıyaman Belediye Başkanı: Hastaneler ve yoğun bakımlar doldu

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman'da koronavirüs vakaların arttığını dile getirerek hastanelerine ve yoğun bakım servislerinin dolduğunu açıkladı.

Kılınç, yurttaşları koronavirüse karşı tedbirli olmaları konusunda uyararak hastane ve yoğun bakımların dolduğunu söyledi.

Twitter hesabından video paylaşan Kılıç, şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili hemşehrilerim bu işin şakası yok. Hastaneler ve yoğun bakımlar doldu. Karantinaya alınan çok sayıda yerler ve mekanlar var. Sağlık çalışanları son 6 aydır maalesef çok yıprandı ve yoruldular. Lütfen sağlık çalışanlarının feryatlarına kulak verelim. Maske, mesafe ve hijyene dikkat edelim. Herkesin fahri müfettiş olmasını istiyoruz. Özellikle maskesi olmayanları uygun bir dille uyarmalarını istiyoruz."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız