birgün

21° AÇIK

GÜNCEL 06.04.2017 12:09

Adliyede Cumhuriyet için nöbet tutan avukatlara saldırı

Cumhuriyet gazetesinden tutuklu meslektaşları için Adalet Nöbeti kararı alan avukatlara polis saldırdı.

Adliyede Cumhuriyet için nöbet tutan avukatlara saldırı

ERK ACARER

İstanbul Adliyesi'nde, Cumhuriyet gazetesi operasyonunda tutuklanan meslektaşları Akın Atalay, Mustafa Kemal Güngör ve Bülent Utku için bugün nöbete başlayan avukatlara çevik kuvvet polisi saldırdı. Avukatlar, İstanbul Adliyesi'nden yerlerde sürüklenerek çıkarıldı.

Avukatlar, Cumhuriyet gazetesinin tutuklanan meslektaşları Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Güngör ve Bülent Utku için bugün ve bundan sonraki her perşembe 'Adalet Nöbeti' tutma kararı almıştı.

Avukat Efkan Bolaç'tan edindiğimiz bilgiye göre polis saldırısında ÇHD İstanbul Şube Başkanı Gökmen Yeşil’in burnu kırıldı. 8 avukat gözaltına alındı. Eyleme HDP'nin hukukçu milletvekilleri Celal Doğan, Filiz Kerestecioğlu ve Garo Paylan da destek verdi.

Avukatlar yerlerde sürüklendi, darp edildi. İşte saldırı anının görüntüleri:

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız