birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Adnan Oktar davasında 2 kişi gözaltına alındı

Suç amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek, cinsel saldırı gibi suçlardan bin 75 yıl hapis cezasına çarptırılan Adnan Oktar'ın müritleri Meltem Arıkan Daban ve Ferhunda Eda Babuna gözaltına alındı.

GÜNCEL 02.08.2022 17:11
Adnan Oktar davasında 2 kişi gözaltına alındı
Abone Ol google-news

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'ne yönelik yargılama devam ederken adli yargılamayı etkilemek için lobi faaliyetinde bulunduğu ve örgüte yönelik yapılan operasyonda görev alan emniyet ile yargı mensupları hakkında illegal yöntemlerle araştırma yaptığı öne sürülen örgüt üyelerine operasyon düzenledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonlarda, Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'nün devamlılığını sağlamayı hedefledikleri ve adli yargılamayı etkilemek için lobi faaliyetlerinde bulundukları iddia edilen Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna, Şişli ve Üsküdar ilçelerinde gözaltına alındı.

Söz konusu kişilerin, Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'ne düzenlenen operasyonda görev alan emniyet ve yargı mensupları hakkında yasa dışı yöntemlerle araştırma yaparak bilgi toplamaya çalıştıkları ve adli makamları yanıltma adına yalancı tanıklar bulmaya çalıştıklarının tespit edildiği belirtildi.

ANKA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol