birgün

3° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 30.10.2020 11:38

Adnan Oktar ile fotoğrafı çıkan AKP'li vekilden yalanlama: Benim cemaatle, tarikatla ne işim olur?

AKP Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Adnan Oktar ile fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından bir açıklama yaparak fotoğrafların partisini yıpratmak için hazırlandığını ifade etti. Türkmen, "Benim cemaatle, tarikatla, karıyla, kızla, parayla pulla ne işim olur" dedi.

Adnan Oktar ile fotoğrafı çıkan AKP'li vekilden yalanlama: Benim cemaatle, tarikatla ne işim olur?

AKP Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, kamuoyunda “Adnan Hoca” olarak bilinen tarikat lideri Adnan Oktar ile olan yakınlığını haber yapan yerel Halkın Sesi Gazetesi'nin paylaştığı fotoğrafların montaj olduğunu iddia etti.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, Kendisiyle ilgili çıkan haberlerin kasıtlı ve partisini karalamak için yapıldığını söyleyen Türkmen, “Benim cemaatle, tarikatla, karıyla, kızla, parayla pulla ne işim olur? Beni zaten tanıyan tanıyor” dedi.

'FOTOĞRAFLARI KESEREK YANIMA KOYMUŞLAR'

Haberde çekilen fotoğrafların dönemin Bakanı Yaşar Yakış’ın bir iftar programında çekildiğini belirterek, “Ben Adnan Oktar'mış, kimmiş tanımam” diyen Türkmen açıklamasında, “O dönem Bakan Yaşar Yakış’ın bir iftar yemeğine katıldık. O fotoğraflar da o zaman çekilmiş. Daha önce de karı kız fotoğrafları bularak yanıma kesip yapıştırmışlar” ifadesini kullandı.

'PARTİMİZİ YIPRATMAYA ÇALIŞIYORLAR'

“Güzel de yapmışlar, milleti kandırdılar” diyen Türkmen ayrıa şunları söyledi:

“Bunlar partimizi yıpratmak için yapılan hareketler. Bunun herkes farkında. Biz işimizin başındayız. Olmaya da devam edeceğiz.”

Adnan Oktar, 2018 yılında "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "Çocuğun cinsel istismarı", "Nitelikli Cinsel Saldırı", "Şantaj" gibi suçlar nedeniyle tutuklanmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız