birgün

17° PARÇALI BULUTLU

TEKNOLOJİ 03.11.2019 13:15

Adobe font kütüphanesini iPhone kullanıcılarına açtı

Adobe font kütüphanesini iPhone kullanıcılarına açtı

Tasarım dünyasının uzman şirketi Adobe font kütüphanesini iPhone ve iPad kullanıcılarına açtı. Creative Clouds uygulamalarının iPhone ve iPad versiyonlarını kullananlar artık Adobe fontlarının tümünü kullanabilecek.

Daha önce mobil versiyonda sınırlı sayıda font imkanı sunan Adobe artık mobil Creative Cloud uygulamaları için 17 bin adet fontu kullanıma açtı.

Ancak iPhone ve iPad kullanıcılarının iOS 13.1 versiyonunu çalıştırmaları gerekiyor. Önceki iOS versiyonlarında Creative Clouds uygulamalarını çalıştıranlar sınır sayıdaki fontslarla idare etmek zorunda.

Ayrıca, Adobe’nin fontlarını sunan üçüncü parti mobil uygulamalar da 17 bin fontu kullanabilecekler.

Tüm fontlar ise hem kişisel hem de ticari kullanıma açık olacak. Yani özellikle sosyal medyada kullanılan ve mobil uygulamalarla geliştirilen tasarımlarda artık kaligrafik açıdan çok daha farklı ve yaratıcı işler görmek mümkün olacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız