birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 08.09.2020 16:05

Adrasan'da yamaç paraşütü kazası: Uçuş bilgisi verilmedi

Adrasan'da yamaç paraşütü kazası: Uçuş bilgisi verilmedi

Antalya Adrasan’da Pakar Havacılık Turizm İnşaat Orman Ürünleri Sanayi Limited Şirketi tarafından düzenlenen yamaç paraşütü uçuşunda kaza yaşandı. Yaşanan kazada, yamaç paraşütü yapacak Safiye Ateş, uçuş bilgisi verilmemesi ve tedbirsizlikten dolayı yaralandı.

Yaşadıklarını BirGün’e anlatan Safiye Ateş, “ Bana uçuştan önce bilgi verilmedi. Pilot arkada ben önde olacak şekilde uçuşa başladık. Pilot bir anda koşmaya başladı. Bana bir bilgi verilmediği için ben koşamadım. Bu yüzden üzerimizdeki yüzlerce kiloluk ekipman ve pilot üzerime düştü. Ardından paraşüt bizi bir süre sürükledi” dedi.

Olayın tedbirsizlik nedeniyle gerçekleştiğine vurgu yapan Ateş, “Bu esnada dizlerimde dizlik vb. koruma amaçlı ekipmanlar bulunmamaktaydı. Ağır şekilde yaralandım. Kaza yaptığım sırada pilotların ve yetkili firmanın yanlarında ilk yardım malzemeleri yoktu” ifadelerini kullandı.

Ateş, yaşadığı mağduriyet dolayısıyla Antalya Turizm İl Müdürlüğüne firma ve eğitmen hakkında şikayette bulunduğunu bildirdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız