birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 08.07.2020 01:08

AFAD açıkladı: Sel durumunda ne yapılması gerekiyor?

AFAD, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak sel durumunda ne yapılması gerektiğini video ile anlattı.

AFAD açıkladı: Sel durumunda ne yapılması gerekiyor?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Marmara Bölgesi’nde ve doğu Karadeniz’de sağanak yağış beklendiğini duyurarak, sel ve su baskınlarına karşı uyardı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) da sel durumunda ne yapılması gerektiğini video ile anlattı.

Meteoroloji’den yapılan yazılı açıklamada yarın Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve İstanbul’un Anadolu Yakası ile Zonguldak, Bartın, Düzce, Kastamonu’da sağanak yağış beklendiği belirtilerek, sel ve su baskınlarına karşı yurttaşların dikkatli olması gerektiği kaydedildi.

AFAD ise sosyal hesabından yaptığı duyuruda Meteoroloji’nin açıklamasını hatırlatarak, “Ani sel, su baskını, heyelan ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun” dedi. AFAD ayrıca sel durumunda ne yapılması gerektiğini video ile anlattı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız