birgün

9° AÇIK

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Tatar: Malatya'dan İskenderun'a kadar bir kırılma söz konusu

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çok sayıda kentte hissedilen 7,4'lük depreme ilişkin açıklamada bulundu. Tatar, "Malatya'dan İskenderun'a kadar bir kırılma olduğunu söyleyebiliriz" dedi.

GÜNCEL 06.02.2023 08:53
AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Tatar: Malatya'dan İskenderun'a kadar bir kırılma söz konusu
Abone Ol google-news

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17'de 7,4 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Çevre illerden de hissedilen depremde çok sayıda kişi yaşamını yitirdi.

AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre saat 06.30 itibarıyla 7 ilde 76 kişi yaşamını yitirdi, 440 kişi de yaralandı.

Habertürk'ün haberine göre; AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar depreme ilişkin yaptığı açıklamada, "Malatya'dan İskenderun'a kadar bir kırılma söz konusu" dedi.

Tatar açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Oldukça sığ bir deprem. Çok geniş bir coğrafyadan hissedildi. 7.4 büyüklüğünde olan depremde çok yıkıcı boyutta artçı sarsıntılar da meydana geliyor. Artçıların en büyüğü 6.6 büyüklüğünde. Ayrıca Malatya'dan İskenderun'a kadar bir kırılma olduğunu söyleyebiliriz. Çok sayıda hasarlı bina var. Artçı sarsıntıları dikkate alırsak bu binalardan uzak durulmalı. Tüm arama kurtarma ekipleri bölgeye intikal etti. Baktığımızda çok geniş bir alana yayılıyor. Şu anki tabloda sanki Elazığ depreminden daha güneybatıya doğru yaşandığını görüyoruz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol