birgün

14° AÇIK

Ağbaba, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayını tarif etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, cumhurbaşkanı adayını, "Demokrasiyi bilen, herkesle görüşebilen, herkesin derdini dinleyen ve herkesle el sıkışan, geçmişinde leke olmayan biri olacak. O da bizde var" sözleriyle tarif etti.

SİYASET 21.01.2022 16:19
Ağbaba, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayını tarif etti
Abone Ol google-news

Dersim'de açıklamalarda bulunan CHP'li Veli Ağbaba, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı hakkında, "Demokrasiyi bilen, herkesle görüşebilen, herkesin derdini dinleyen ve herkesle el sıkışan, geçmişinde leke olmayan biri olacak. O da bizde var" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılıç, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Eski TBMM Başkan Vekili ve CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in vefatının 6'ıncı yıl dönümünde anma etkinliklerine katılmak için Dersim'e geldi.

'KILIÇDAROĞLU'NUN KURDUĞU İTTİFAK İLE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ'

Parti binasında partililerle buluşan Veli Ağbaba, burada cumhurbaşkanı adayı tartışmalarına ilişkin konuştu. Ağbaba, şunları söyledi:

"Zaman zaman adaylık tartışması yaşanıyor, ‘Aday kim olacak’ diye gündemler oluyor. Demokrasiyi bilen, herkesle görüşebilen, herkesin derdini dinleyen ve herkesle el sıkışan, geçmişinde leke olmayan biri olacak. O da bizde var. Türkiye umarım önümüzdeki günlerde ittifakımızı güçlendiği ve geliştirdiği, demokrasiyi, parlamenter demokrasiyi savunanların, hukuk güvencesine inananların, yargının bağımsızlığını savunan insanlarla birlikte ittifakımız güçlenecek. Burada önümüzdeki dönem ülkemizin geleceği için, yaşadığımız sorunları aşmak için ittifakımızla birlikte yol yürümeye devam edeceğiz. İttifakımıza çomak sokmak isteyenler var. Hep birlikte el ele, kol kola vererek Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurduğu ittifakla yolumuza devam edeceğiz. Daha aydınlık bir Türkiye, Kamer Genç'in hayalindeki Türkiye'yi hep birlikte yaşayacağız."

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol