birgün

21° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 03.01.2020 15:12

'Ağzıma Giren Piyasemen' kitapçılardaki yerini aldı

'Ağzıma Giren Piyasemen' kitapçılardaki yerini aldı

Yasin Çoban'ın ikinci kitabı "Ağzıma Giren Piyasemen" raflardaki yerini aldı. Deneme türündeki kitap İzan yayıncılık etiketiyle piyasaya çıktı.

2020'nin ilk günlerinde kitapçılardaki yerini alan "Ağzıma Giren Piyasemen"in arka kapak yazısı şöyle:

Yasin çoban, şöyle güzel bir şey yapıyor; inatla yazıyor. onun büyük sözleri yok, büyük konuşmayı sevmiyor. zaten öyle biri değil, hatta bir gün öyle biri olmaktan çok korkuyor.

Ağzıma Giren Piyasemen aslında Yasin’in kişisel tarihine düştüğü bir not. Kitap, ne bir şiir kitabı ne de öykü. ikisinin arasında bir yerde, baştan aşağı can çekişiyor ama onurlu bir can çekiş bu. Ağzıma Giren Piyasemen bize şunu hatırlatma gücüne sahip: hayat aslında o kadarda ciddi bir uğraş değil.

Şimdi belki de hepimizin bunu tekrar hatırlamasında fayda var. Çünkü günlük rutinlerimizin, sorumluluklarımızın, yapmak zorunda olduklarımızın dışında bir dünya var, hepimiz biliyoruz ki o dönüp duruyor. O döndükçe kahroluyoruz, biliyorum, bunu Yasin de biliyor. zaten ağzıma giren piyasemen bize bu kahroluşu hiç unutturmamaya çabalıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız