birgün

7° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 03.12.2018 20:12

Ah! Kosmos’un müziği Birleşik Krallık’ta

Ah! Kosmos’un müziği Birleşik Krallık’ta

Başak Günak, Ah! Kosmos’un “Beautiful Swamp” albüm turnesi şimdi de Birleşik Krallık ile devam ediyor. Sanatçının geçtiğimiz ay Hindistan’da elektronik müzik tutkunlarıyla buluşan albümü, 6-13 Aralık tarihleri arasında Birleşik Krallık’ın Manchester, Bristol, Dublin, Edinburgh, Leeds ve Londra şehirlerinde çalacak. Eleştirmenlerce “büyüleyici” ve “ustalık işi” sözleriyle karşılanan “Beautiful Swamp”, aynı zamanda Amerikalı şarkıcı Julia Holter’ın geçtiğimiz ay yayınlanan albümü “Aviery”nin turuna da eşlik edecek.

Elektronik müzik bestecisi, prodüktör ve ses tasarımcısı Başak Günak, nam-ı diğer Ah! Kosmos’un yeni albümü “Beautiful Swamp”in albüm turnesi şimdi de İngiltere ile devam ediyor. Geçtiğimiz ay Hindistan’da verdiği konserlele büyük ilgi gören Başak Günak, 6-13 Aralık tarihleri arasında sırasıyla, Manchester, Bristol, Dublin, Edinburgh, Leeds ve Londra şehirlerinde elektronik müzik tutkunlarıyla buluşuyor.

Hackney Arts Centre, Howard Assembly Room gibi İngiliz müzik ve kültür dünyasının son dönemdeki en cazibeli mekanlarında sahne alacak olan Başak Günak, Amerikalı prodüktör, şarkıcı ve söz yazarı Julia Holter’ın geçtiğimiz ay yayınlanan albümü “Aviery”nin turuna da eşlik ediyor olacak.

Türkiye’de olduğu kadar uluslararası alanda da övgüyle karşılanan ve müzik yazarlarınca “büyüleyici” ve “ustalık işi” ifadeleriyle karşılanan “Beautiful Swamp”, Ekim başında Almanya’nın önemli plak şirketlerinden Compost Records etiketiyle çıktı. Prodüktörlüğünü Başak Günak’ın yaptığı albümün ikinci single’ı olan “June”, dünya prömiyerini İngiltere’de aylık olarak çıkartılan ve 10’dan fazla dilde yayın yapan, elektronik müzik dünyasının en önemli yayınlarının başında gelen DJ Mag’de yapmıştı.

AH! KOSMOS - BEAUTIFUL SWAMP BİRLEŞİK KRALLIK TURNESİ

6 Aralık Manchester // Gorilla

7 Aralık Bristol // Fiddlers

8 Aralık Dublin // Button Factory

10 Aralık Edinburgh // Summerhall

11 Aralık Leeds // Howard Assembly Room

12 Aralık Londra // Hackney Arts Centre

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız