Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaret etti.

Ahmet Davutoğlu, Mansur Yavaş'ı ziyaret etti

Gelecek Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ahmet Davutoğlu, aynı koltuğun bir diğer adayı ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı belediye binasında ziyaret etti.

Binaya gelişinde Yavaş tarafından karşılanan Davutoğlu'na partisinin Genel Başkan yardımcıları Feramuz Üstün, Doğan Demir, Mustafa Nedim Yamalı ve Ankara İl Başkanı Hakan Tokaç eşlik etti.

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Yavaş, Davutoğlu'nun iadeiziyaret için belediyeye geldiğini, hem Ankara hem de son gelişmeler üzerine sohbet ettiklerini belirtti.

"AĞIR SORUMLULUKLARIMIZ VAR"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu da Yavaş ile daha önce çeşitli vesilelerle görüştüklerini hatırlatarak Yavaş'a başarılar dilemek ve desteğini belirtmek için ziyarette bulunduğunu dile getirdi.

Yavaş'ın belediye başkanlığının yanı sıra siyasette tecrübeli biri olduğunu ifade eden Davutoğlu, 'temiz belediyecilik' anlamında tüm toplum gibi partilerinin de takdirini kazandığını söyledi.

Seçime 45 gün hatırlatan Davutoğlu, şunları söyledi:

"Bu sürenin çok iyi değerlendirilmesi lazım. Hepimizin üzerine düşen ağır sorumluluklar var. Tabii cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve iki Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu süreçte omuz omuza olması Türkiye için toplum için çok özel ve önemli bir mesajdır. Güzel bir şey de son bir hafta içinde 3 kez Sayın Kılıçdaroğlu ile bir araya geldik. Sayın Kılıçdaroğlu ile geçirdiğimiz iftar sayısı aile ile geçirdiğimizden daha fazla oldu.

Açıklamaların ardından Yavaş, Davutoğlu'na ABB'nin yayınları olan kitapları, Davutoğlu da Yavaş'a kendi yazdığı bir kitabı hediye etti.

İki isim, dün akşam da Konya'da CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun programına katılmıştı.