birgün

11° AÇIK

Ahmet Muhip Dıranas Şiir Armağanı, Sinop’ta sahiplerini bulacak

KÜLTÜR SANAT 03.08.2018 15:18
Ahmet Muhip Dıranas Şiir Armağanı, Sinop’ta sahiplerini bulacak
Abone Ol google-news

1909 yılında Sinop’ta doğan ve eserleriyle Türk şiirine büyük katkılar sunan Ahmet Muhip Dıranas adına bir şiir armağanı verilecek. Seçici kurulunda Şükrü Erbaş, Emel İrtem, Şeref Bilsel, Çiğdem Sezer ve İlyas Tunç’un bulunduğu ödül takdimi 27 - 28 Ağustos tarihleri arasında Sinop’ta gerçekleştirilecek.

ahmet-muhip-diranas-siir-armagani-sinop-ta-sahiplerini-bulacak-495278-1.
Volkan Atılgan

Uluslararası Sinop Mutluluk Festivali’nin de direktörü olan belgesel fotoğrafçısı ve aktivist Volkan Atılgan ve bir grup edebiyat sevdalısı tarafından Dıranas adına bir edebiyat armağanını edebiyatımıza kazandırmak amacıyla gerçekleştirilecek Ahmet Muhip Dıranas Şiir Armağanı, organizasyon komitesi tarafından, “Şairi , kendi şiir serüveni içinde , doğduğu topraklarda anmak, bize bıraktığı şiir mirasını hafılarımızda tazelemek için , Fahriye Abla bizleri Sinop’a davet ediyor” sözleriyle duyuruldu.

Gazete okur buluşmaları gerçekleştirilecek

Etkinlik kapsamında BirGün okur buluşması da gerçekleşecek. BirGün Dijital Medya Sorumlusu Hakan Demir ve BirGün Editörü Burak Abatay ve Uğur Şahin’in katılacağı toplantıda, gazetemiz okurlarıyla buluşacak.

Ayrıca Cumhuriyet gazetesi yazarı Şükran Soner de Cumhuriyet Okur Buluşması kapsamında gazete okurlarıyla bir araya gelecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol