birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 03.08.2018 15:18

Ahmet Muhip Dıranas Şiir Armağanı, Sinop’ta sahiplerini bulacak

Ahmet Muhip Dıranas Şiir Armağanı, Sinop’ta sahiplerini bulacak

1909 yılında Sinop’ta doğan ve eserleriyle Türk şiirine büyük katkılar sunan Ahmet Muhip Dıranas adına bir şiir armağanı verilecek. Seçici kurulunda Şükrü Erbaş, Emel İrtem, Şeref Bilsel, Çiğdem Sezer ve İlyas Tunç’un bulunduğu ödül takdimi 27 - 28 Ağustos tarihleri arasında Sinop’ta gerçekleştirilecek.

ahmet-muhip-diranas-siir-armagani-sinop-ta-sahiplerini-bulacak-495278-1.
Volkan Atılgan

Uluslararası Sinop Mutluluk Festivali’nin de direktörü olan belgesel fotoğrafçısı ve aktivist Volkan Atılgan ve bir grup edebiyat sevdalısı tarafından Dıranas adına bir edebiyat armağanını edebiyatımıza kazandırmak amacıyla gerçekleştirilecek Ahmet Muhip Dıranas Şiir Armağanı, organizasyon komitesi tarafından, “Şairi , kendi şiir serüveni içinde , doğduğu topraklarda anmak, bize bıraktığı şiir mirasını hafılarımızda tazelemek için , Fahriye Abla bizleri Sinop’a davet ediyor” sözleriyle duyuruldu.

Gazete okur buluşmaları gerçekleştirilecek

Etkinlik kapsamında BirGün okur buluşması da gerçekleşecek. BirGün Dijital Medya Sorumlusu Hakan Demir ve BirGün Editörü Burak Abatay ve Uğur Şahin’in katılacağı toplantıda, gazetemiz okurlarıyla buluşacak.

Ayrıca Cumhuriyet gazetesi yazarı Şükran Soner de Cumhuriyet Okur Buluşması kapsamında gazete okurlarıyla bir araya gelecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız