birgün

7° AÇIK

GÜNCEL 28.01.2021 11:35

Aile Bakanlığı'nın koronavirüse karşı programı: Ramazan ve Zikir sohbeti

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetle Bakanlığı, koronavirüs sürecinde yaşlıları motive etmek için Kur’an-ı Kerim okutacak, “İnsanın Yaradılış Gayesi ve Kulluk Bilinci” konulu sohbet düzenleyecek.

Aile Bakanlığı'nın koronavirüse karşı programı: Ramazan ve Zikir sohbeti

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre koronavirüs pandemisinde yaşlıları motive etmek için bir dizi program düzenlenecek.

Bugün başlayacak programlarda, her ay birer oturum düzenlenecek. Programlar Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi Youtube kanalı üzerinden yayınlanacak.

Programlar kapmasında Kur’an-ı Kerim okunacak, tasavvuf musikisi dinletilecek.

45 dakika sürecek programlarda, ilk programın sohbet konusu “İnsanın Yaradılış Gayesi ve Kulluk Bilinci”, Şubat ayında “Regaib Kandili ve Allah’a ve Resulüne Gönülden Bağlanmak”, Mart ayında “Berat Kandili ve Hz. Peygamber”, nisan ayında “Ramazan ve Zikir” konuları ele alınacak. Mayıs ayında “Kadir Gecesi ve Kur’an-ı Kerim Okuma/Dinlemenin Faziletleri” ve haziran ayında ise “İslam'da Ahlakın Anlamı ve Güzel Ahlak” konulu sohbetler düzenlenecek. (ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol