birgün

17° AÇIK

Aile fabrikasının başına geçen genç, işsizliğin nedenini buldu: "Gençler iş beğenmiyor"

Trabzon'un Hayrat ilçesinde ailesinin kurtudğu Estea Çay Fabrikası'nın Yönetim Kurulu Başkanı olan 24 yaşındaki Yasin Sönmez, gençlerin iş beğenmediğini iddia etti.

GÜNCEL 25.10.2021 13:12
Aile fabrikasının başına geçen genç, işsizliğin nedenini buldu: "Gençler iş beğenmiyor"
Abone Ol google-news

Trabzon’da ailesinin kurduğu çay fabrikasının 24 yaşında başına geçen Yasin Sönmez, işsizlikten gençleri sorumlu tutarak "Gençlerimizin en büyük problemi iş beğenmeme. Fabrikamızda genellikle genç arkadaşlarımızı çalıştırıyoruz. Biz burada bir aile ortamında çalışıyoruz. Çalışanlarımıza 3 bin 500 ile 5 bin TL maaş veriyoruz. İş bölümlerine göre maaşları değişiyor” ifadelerini kullandı.

Asıl mesleği mimarlık olan Sönmez, aile işletmesi olduğu için fabrika yönetiminin başına geçti. Gençlere iş imkanı sağlamak istediklerini belirten Yasin Sönmez, çalışacak kişi noktasında bazı sorunlar yaşadıklarını belirterek "Gençlerimizin en büyük problemi iş beğenmeme. Fabrikamızda genellikle genç arkadaşlarımızı çalıştırıyoruz. Evlerinin hemen önündeki bir işin onlara ne kadar değerli olduğunu aktarmaya çalışıyorum" dedi.

"Amacımız köyümüzde iş istihdamı sağlamak. Kırsaldan büyük şehirlere göçü engelleme noktasında bizim de bir katkımız olsun istiyoruz" diyen Sönmez, çalışanlara 3 bin 500 ile 5 bin TL maaş vermekle övündü ve "Biz burada bir aile ortamında çalışıyoruz." dedi.

İHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol