birgün

0° PARÇALI BULUTLU

Ak Troll'den inciler: Hilafet için...

GÜNCEL 29.06.2015 12:19
Ak Troll'den inciler: Hilafet için...
Abone Ol google-news

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da “Ak trollerin lideri” olarak bilinen son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı düğünüyle de adını duyuran Taha Ün, Şeyh Said’e övgüler yağdıran açıklamalarda bulundı.

Sözcü'de yer alan habere göre Taha Ün “Bugün Diyarbekir’de Şanlı İslam Sancağı’nı dalgalandıran, Hilafet için zalime başkaldıran Şeyh Said ve arkadaşlarına idam cezası verilmişti. Şeyh Said ve arkadaşları belki o gün başarılı olamadılar ama onların açtıkları yol, verdikleri mücadele bizlere her zaman ilham verdi…” ifadelerini kullandı.

“Sağlam İrade” rumuzuyla Twitter’da yazan Taha Ün, Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın özel kalem müdiresi Sema Silkin ile evlenmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kıydığı nikahta, nikah şahitliğini Tayyip ve Emine Erdoğan’ın yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım yapmıştı. Düğüne Sedat Peker de katılmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol