birgün

21° AÇIK

GÜNCEL 26.08.2019 12:00

Akar açıkladı: S-400’lerin ikinci teslimatı yarın başlıyor

Akar açıkladı: S-400’lerin ikinci teslimatı yarın başlıyor

Milli Savunma Bakarı Hulusi Akar, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akar, Rusya'dan alınan S-400'lerin tedariki için, "İkinci bataryanın temini için yarından itibaren intikaller, taşıma faaliyetleri başlayacak" dedi.

Suriye'de güvenli bölge ile ilgili açıklamada bulunan Akar, "Amerikan askeri unsurları ile müşterek devriyelerin yakın bir zamanda başlaması için çalışmalarımız sürüyor” ifadelerini kullandı.

5 GENERAL İSTİFA ETTİ İDDASI

1 Ağustos tarihinde Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarının açıklanmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) görev yapan 5 generalin istifa ettiği iddia edilmişti. İstifaların YAŞ’a bir tepki olduğu öne sürülmüştü.

Akar, bazı generallerin istifa ettiği iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, ''Arkadaşlarımız hizmetlerini tamamlamasına müteakip hizmetlerimizin akışı sırasında kendi istekleri iradeleri doğrultusunda emekli olabilirler, bu doğal bir durum. Şu ana kadar bize intikal eden 2 arkadaşımızın dilekçesi var. Onları da onayladık'' ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız