birgün

17° AÇIK

SİYASET 18.12.2018 12:51

Akar'dan Özel'e 'Nuri Pakdil' yanıtı: Cumhurbaşkanımız devlet madalyası verdi, ziyaret suç mu?

Akar'dan Özel'e 'Nuri Pakdil' yanıtı: Cumhurbaşkanımız devlet madalyası verdi, ziyaret suç mu?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, Atatürk'e 'Firavun' diyen Nuri Pakdil'i ve Atatürk düşmanı Akit yazarı Mehtap Yılmaz'ı hastanede ziyaret etmesini eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e, Akar'dan yanıt geldi.

Akar, Nuri Pakdil'i ziyaretiyle ilgili "Ben terör örgütünün başına gitmedim. Ben hırsıza, uğursuza gitmedim. Gittiğimiz yer bir hasta ziyareti niteliğinde, Turizm Bakanlığı'nın ödül verdiği, Cumhurbaşkanı'mızın devlet madalyası verdiği bir sanat ve edebiyat adamı. Bunu ziyaret etmek suç mu?" dedi.

'BAŞIMIZA GEÇECEKSİN, DEDİLER; REDDETTİM'

Özel'in, darbe girişimi üzerinden yaptığı eleştirilere de tepki gösteren Bakan Akar, "Saat 20.30'a kadar 'darbe' lafı yok, 15 Temmuz'da. Yemin ediyorum ki yok böyle bir şey. Saat 20.30 civarında içeri o alçaklar girdiler ve kafamıza tabancayı dayadılar, 'Başımıza geçeceksin' dediler. Ben bunu reddettim. Kafanızda tabanca varken, 'Hayır' diyebilecek kaç kişi var? Arkadaşlar burada Sayın Özel'in söylediğinin hepsinin dikkatle dinliyorum. Benim sizden ricam, lütfen dosyalara bakın. Akıncı'ya götürdüler. Etrafımızda silahlı insanlar. Bir sürü asker, tek başıma oturuyorum, o alçakların önünde. Önüme 2 sayfa çıkardılar. 'Bunu okuyun, imzalayın' dediler, imzalamadım. Keşke Atatürk'ümüzün partisinde sizin gibi bir grup başkan vekili olmasaydı" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız