birgün

11° PARÇALI BULUTLU

EKONOMİ 24.11.2021 20:56

Akaryakıt istasyonlarında zam kuyruğu

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak tarihi zam öncesi akaryakıt istasyonlarında uzun zam kuyrukları oluştu.

Akaryakıt istasyonlarında zam kuyruğu

HABER MERKEZİ

İstanbul'da sürücüler, akaryakıt fiyatlarına gece yarısı gelecek zam öncesi istasyonlara akın etti.

Bazı sürücüler araçlarının depolarını tamamen doldururken, bazıları ise belli miktarda yakıt aldı.

Akaryakıt kuyruğunda BirGün'e konuşan bir yurttaş, 4 benzinliğe daha uğradığını ancak yoğunluktan giremediğini söyleyerek şu ifadelere yer verdi:

"Şu an bütün benzincilerde deli gibi kuyruk var, en az 4 benzinliğe baktım ama hiçbir şekilde içeri giremiyorsunuz. İnsanlar haklı zam üstüne zam gelince yapacak bir şey kalmadı. Litresine 8.75 TL veriyordum, şimdi son zamla birlikte 9.75 TL oldu. Zaten paramızın bir değeri kalmadı, madem öyle daha da zamlanmadan fulleyelim dedik.

Ramazan Sağlam isimli yurttaş ise "Dolar fırladı, altın fırladı. Altın borcum var ne olacak bilmiyorum, sinirden uyku tutmuyor. Arkadaş aradı, ‘mazota 1 lira zam gelecekmiş’ dedi. Ne kurtarırsak kârdır dedim, geldim. 60 bin lira altın borcum vardı, 120 bin oldu. İşim yok, emekli de değilim ne yapacağımı bilmiyorum” dedi.

akaryakit-istasyonlarinda-zam-kuyrugu-947739-1.

akaryakit-istasyonlarinda-zam-kuyrugu-947738-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol