birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Akdeniz Üniversitesi’nde ekonomik kriz forumu düzenleyen öğrencilere soruşturma

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, ekonomik kriz hakkında forum yapan öğrencileri önce engelledi, şimdi ise soruşturma açtı.

EĞİTİM 04.01.2022 09:55
Akdeniz Üniversitesi’nde ekonomik kriz forumu düzenleyen öğrencilere soruşturma
Abone Ol google-news

BirGün ANTALYA

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, ekonomik krize dikkat çekmek için forum yapmak isteyen öğrencilere soruşturma başlattı. Üniversite yönetimi birçok öğrenciye yazılı tebligatta bulunarak sözlü ve yazılı savunmalarının alınacağını belirtti.

akdeniz-universitesi-nde-ekonomik-kriz-forumu-duzenleyen-ogrencilere-sorusturma-963263-1.

Üniversite yönetimi tarafından öğrencilere gönderilen yazıda öğrencilerin Akdeniz Üniversitesi yerleşkesi içinde bulunan Olbia Anfi Tiyatro önünde izinsiz oturma eylemi yaptıkları için haklarında soruşturma başlatıldığı ifade edildi. Öğrencilerden 6 Ocak 2022 günü yazılı ve sözlü ifade vermeleri istendi.

ÖĞRENCİLER TEPKİLİ

Öğrencilerse kendilerine soruşturma açılmasına tepkili. Artan ekonomik krizden en çok etkilenenlerin kendilerinin olduğunu ifade eden öğrenciler üniversite yönetiminin bu durumu görmezden gelerek İktidara yaranma derdinde olduğunu ifade ettiler. Forum esnasında kendilerine saldıran kişilere hiçbir işlem yapılmadığını belirten öğrenciler, “Demokratik hakkımızı kullandığımız için bize soruşturma açılması kabul edilemez” ifadelerini kullandılar.

NE OLMUŞTU?

Akdeniz üniversitesi öğrencileri artan ekonomik krizi tartışmak için 16 Aralık 2021 günü Akdeniz Üniversitesi yerleşkesi içinde bulunan Olbia Anfi Tiyatrosunda forum düzenlemek için toplanmışlar ancak özel güvenlik ve polis tarafından engellenmişlerdi. Bu keyfî tutumu protesto ermek için öğrenciler oturma eylemi yapmıştı. Eylem sırasında öğrencilere faşist bir grup saldırı girişiminde bulunmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol