birgün

17° AÇIK

YEŞİL BİRGÜN 10.09.2020 00:19

Akhisar'da orman yangını

Manisa'da ormanlık alanda yangın çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü.

Akhisar'da orman yangını

Manisa'nın Akhisar ilçesinde, ormanlık alanda yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın kontorl altına alındı.

DHA'nın aktardığı habere göre yangın, saat 20.45 sıralarında Hasköy Mahallesi mevkisindeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle çıktı. Dumanları fark eden çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye Akhisar Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ile Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına 8 arazöz ile orman işçileri ve itfaiye ekipleri müdahale etti.

Akhisar’ın Hasköy Mahallesi mevkisinde ormanlık alanda çıkan yangın, ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangın bölgesindeki soğutma çalışmaları sürerken çıkış nedeniyle ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol