birgün

8° AZ BULUTLU

GÜNCEL 08.11.2018 11:35

Akit, bu sefer de Bakan Selçuk'u hedef aldı: Aile değil kadın bakanı gibi çalışıyor

Akit, bu sefer de Bakan Selçuk'u hedef aldı: Aile değil kadın bakanı gibi çalışıyor

Yandaş Yeni Akit, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'u hedef aldı. Oyuncu Ahmet Kural'dan şiddet gören ve savcılığa başvuran sanatçı Sıla'ya 'yanındayız' mesajı veren Bakan Selçuk'a tepki gösteren Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu'nu ilk sayfaya taşıyan Akit, Bakan Selçuk'u "aileden ziyade 'kadın' bakanı gibi faaliyet gösteren" sözleriyle eleştirdi.

Oğuzhan Gültekin imzalı haberde, Sıla'ya destek veren Bakan Selçuk hedef alındı. Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu Temsilcisi'nin görüşlerine yer verilen haberde, "Geçen dönem Aile Bakanlığı'nın başında bulunan bakan da aynı yanlışın içindeydi. Sanki Aile bakanı değil de kadın bakanı gibi çalışmıştı." ifadeleri yer aldı.

Sanatçı Sıla, oyuncu Ahmet Kural'dan şiddet gördüğünü belirterek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Bakan Selçuk da olaydan sonra Sıla'yı arayarak "yanındayız" mesajı vermişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız