Akit’ten Arınç’a: Ya Saadet’e ya da şu yeni partilerden birine katılsın

15.09.2019 10:06 MEDYA

Yeni Akit yazarı Rasim Bolbol, yerine kayyım atanan HDP'li Ahmet Türk ve 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili sözlerinden dolayı eleştirilen eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın bir "karın ağrısı" olduğunu söyledi. Arınç'ın AKP içinde rahatsızlığa sebep olduğunu ifade eden Yeni Akit yazarı, "Arınç ya Saadet’e ya da şu yeni partilerden birine katılsın" dedi.

Arınç'ın AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'a, "Boyundan büyük işlere karışma, sana yazık olur" sözlerine de tepki gösteren Bolbol, "Şurası bir gerçek ki, 'Cumhurbaşkanımıza zarar verecek hiçbir hareketin içinde olmam. Ona gelecek zararları önlemeye çalışırım diyen Bülent Arınç, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en büyük zararı verenlerden biri konumuna gelmiş vaziyette" diye yazdı.

Arınç'ın hırsına yenik düştüğünü yazan Bolbol, "FETÖ’cüleri savunmak için gösterdiği gayretin onda birini AK Partililerin hukukunu savunma konusunda gösteremeyen Bülent Arınç’tan AK Parti’ye bir hayır gelmeyeceği galiba ortada" sözlerini kaydetti.