birgün

24° AZ BULUTLU

Akit TV spikeri, Prof. Dr. Uğur Şahin’e Türkçesi üzerinden saldırdı

Akit TV spikeri Yusuf Ozan, ABD’li Pfizer şirketiyle birlikte Covid-19 aşını geliştiren Alman BioNTech firmasının kurucusu Prof. Dr. Uğur Şahin’in Türkçesini beğenmedi. Ozan, “Keşke Almanca konuşsaydı, tercümesini yapardık, daha kolay anlaşılırdı” dedi ve Şahin hakkında ilginç benzetmeler yaptı.

MEDYA 28.12.2020 13:47
Akit TV spikeri, Prof. Dr. Uğur Şahin’e Türkçesi üzerinden saldırdı
Abone Ol google-news

MEDYA SERVİSİ

Hükümetin kontrolündeki yayın organlarından Akit TV’in spikeri Yusuf Ozan, ABD’li Pfizer şirketiyle birlikte koronavirüs aşını geliştiren Alman BioNTech firmasının kurucusu CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin’in Türkçesini eleştirmeye çalıştı.

Ozan, Şahin’in aşı yaptırmayacağını söylediğini iddia ederek “Gerekçesi de şu şirketimiz bize bu aşıyı yasakladı. Senin geliştirdiğin aşı sana yasak ama bizlere de dayatma yoluna gidiyorlar” dedi.

Ayrıca Yusuf Ozan, Uğur Şahin’in konuşmasıyla ilgili, “Keşke Almanca konuşsaydı, tercüme yapardık daha kolay anlaşılırdı. Bol paralarla 35’inden sonra Türkiye’ye gelen yabancı futbolcular kadar konuşabiliyor” ifadesini kullandı.

Akit TV spikeri Yusuf Ozan'ın Uğur Şahin hakkındaki çirkin yorumu sosyal medyada gündem oldu. Kullanıcılar Akit TV spikeri Yusuf Ozan'ı yerden yere vurdu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun