birgün

5° AÇIK

MEDYA 06.11.2018 08:50

Akit yazarı: "Ben olsam öncelikle 'Kocanız mı dövdü' diye sorardım"

Akit yazarı: "Ben olsam öncelikle 'Kocanız mı dövdü' diye sorardım"

AKP'ye yakınlığıyla ve gerici haberleriyle bilinen Yeni Akit Gazetesi yazarı Yavuz Bahadıroğlu, sevgilisi Ahmet Kural tarafından darp edilen müzisyen Sıla ve onu arayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a ilişkin skandal bir yazı kaleme aldı.

Bahadıroğlu Selçuk'un Sıla'ya öncelikle "Kocanız mı dövdü" diye sorması gerektiğini söyleyerek, "Çünkü Aile Bakanı’nın sorması gereken sorunun 'aile' ile ilişkili olması lâzım" dedi.

Bahadıroğlu bugün yayımlanan "“Salâ” ve “Sıla”! başlıklı yazısında Aile Bakanı'nın nasıl bir telefon görüşmesi yapması gerektiğini yazarken şu ifadeleri kullandı:

"Ben olsam öncelikle; 'Kocanız mı dövdü' diye sorardım. Çünkü Aile Bakanı’nın sorması gereken sorunun 'aile' ile ilişkili olması lâzım…

'Kocam değil, erkek arkadaşım dövdü' dediği anda da, 'Ne haliniz varsa görün!' deyiverir, telefonu yüzüne kapatırdım!

Tüm saldırılara rağmen, Türkiye’nin en güçlü kurumu hâlâ ailedir. Aile Bakanlığı, aile yapısını tarumar etmek isteyenlere destek için değil, yapıyı korumak için kurulmuştur."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız