birgün

22° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 09.06.2021 10:04

Akit yazarı Dilipak, kendisi hakkında suç duyurusunda bulundu

Yandaş yazarlar arasındaki kavga giderek büyüyor. Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül’ün açıklamasının ardından kendisi hakkında suç duyurusunda bulundu. Dilipak, dava dilekçesinde Karagül’ü iddialarını ispat etmesini istedi.

Akit yazarı Dilipak, kendisi hakkında suç duyurusunda bulundu

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül’ün Twitter üzerinden yaptığı açıklamadan yola çıkarak başsavcılığa kendisi aleyhinde suç duyurusunda bulundu.

Dilipak, Taksim Camii ile ilgili olarak Hürriyet gazetesinde yer alan bir haberi paylaşarak “şimdi bu nereden çıktı” ifadelerini kullanmıştı. Karagül ise Dilipak hakkında Twitter hesabından, "Türkiye’ye karşı bir uluslararası komplonun bir parçası olduğu kanaati oluşturmaya yönelik olarak BAE, Dubai, Bin Zayet ekseninde bir konumlanma işareti alıyorum" demişti.

Dilipak, Karagül'ün açıklamasının ardından başsavcılığa kendisi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dilipak, dava dilekçesinde Karagül’ü iddialarını ispat etmesini istedi, konunun MİT ve emniyetten araştırılması, adı geçen Ahmet Taşgetiren'in de incelenmesini talep etti.

Karagül’ün daha önce Yeni Şafak gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni olması dolayısı ile gazete arşivinde Dilipak aleyhine bilgi ve belge varsa onların da savcılığa celbi için gazetenin bağlı olduğu grubun yönetim kurulu başkanı ve CEO’sunun tanık olarak dinlenmesi de talep edildi.

Karagül, 22 Mayıs 2021 tarihinde Twitter heabından, “İçeride kurulan ‘cephe’nin muhafazakar ayağı; Abdurrahman Dilipak ve Ahmet Taşgetiren üzerinden mi yürütülüyor? Konuşmaları, yazıları, nefret sınırına varan üslupları, pozisyon alışları bireysel bakış farkının, muhalif olmanın çok ötesinde. Şaşırtıcı, merak uyandırıcı" demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol