birgün

13° AÇIK

GÜNCEL 17.09.2019 09:56

Akit yazarı: 'İçimiz, dışımız batı'

Akit yazarı: 'İçimiz, dışımız batı'

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Akit Gazetesi'nin gerici yazarı Abdurrahman Dilipak bugünkü yazısında, 'batı kültürünün' müslüman toplumlara zarar verdiğini iddia ederek, "Her tarafta 'Kült-ür merkezi', her tarafta 'Spor salonu', her tarafta 'Okul'. Bunlar aslında işgal ordularının Truva atları. Hatta giderek 'cami'lerimiz de elden çıkıyor" ifadelerini kullandı.

'Kültür, spor, eğitim' başlıklı yazısında Dilipak, "İçimiz, dışımız 'batı'.. Yediğimiz, içtiğimiz, giydiğimiz. Ve artık onların 'dil'i ile de konuşmaya başladık" ifadelerini kullandı.

Dilipak'ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

"Bazı kelimeleri ne kadar kullanıyoruz, hem de ne anlama geldiğini bilmeden ve düşünmeden.

Her tarafta 'Kült-ür merkezi', her tarafta 'Spor salonu', her tarafta 'Okul'..

Bunlar aslında işgal ordularının Truva atları.. Hatta giderek “cami”lerimiz de elden çıkıyor. İkonalarımız oluşuyor, ritüel, seremoni, dua ve ayin-i ruhaniler camiye hakim oluyor.

İçimiz, dışımız 'batı'.. Yediğimiz, içtiğimiz, giydiğimiz. Ve artık onların 'dil'i ile de konuşmaya başladık. Okul onların, Media da öyle. STK’lar da fonlanınca bizim birçok STK, batılı yaşam tarzı ve algı dünyasının misyoneri oldu.

Bizim çocuklarımız kendi musikisinin makamlarını da bilmez, kendi aylarının adını da. Ve bilmediğini de bilmez. Dahası böyle bir derdi de yoktur. Bu nesil, din, tarih ve gelenekten kopartıldı. Osman Yüksel”in 'Bir Nesli Nasıl Mahvettiler' diye bir eseri vardı, işte böyle!

'Mabed'lerimiz elimizden alındı, önünde törenler düzenlediğimiz 'Abide'ler diktiler meydanlara. 'Tanrı Agustus'a adanmış 'ay'ımız var. Tâhir nedir bilmiyoruz ama, herkes temizlik tanrıçası 'Hygiene'i bilir ve 'Gusül' almayı bile unutan bu nesile derdimizi nasıl anlatacağız, bilmiyorum. Çünkü hem lisanımızı kaybettik, hem kalbimizi, ağzımızda o konuşmaya yarayan organımız başka musikiler terennüm ediyor bize.."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız