birgün

28° PARÇALI AZ BULUTLU

AKOM'dan İstanbul için sağanak uyarısı: Saat verildi

AKOM, İstanbul için sağanak uyarısında bulundu. Yağışların saat 12.00'den itibaren Arnavutköy, Silivri ve Çatalca ilçelerinde başlamasının, saat 15.00'ten sonra ise il genelinde etkili olması beklendiği belirtildi. Yağışlı havanın saat 22.00'den itibaren etkisini kaybedeceği ifade edildi.

GÜNCEL 18.05.2022 11:28
AKOM'dan İstanbul için sağanak uyarısı: Saat verildi
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbul'da beklenen kuvvetli yağışla ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, İstanbul'da güneyli yönlerden hafif esen rüzgarın, öğle saatlerinden itibaren kuzeyli yönlerden kuvvetlenmesi ve 40 ila 75 kilometre saat hıza ulaşmasının beklendiği bildirildi. Açıklamada sıcaklığın 5 ila 8 derece azalarak bahar değerlerine gerileyeceği, il genelinde yer yer kuvvetli gök gürültülü sağanağın yaşanacağı tahmin edildi.

YAĞIŞ İÇİN SAAT VERİLDİ

Açıklamada, yağışların saat 12.00'den itibaren Arnavutköy, Silivri ve Çatalca ilçelerinde başlamasının beklendiği kaydedildi. Saat 15.00'ten sonra ise il genelinde etkili olması beklendiği yağışlı havanın saat 22.00'den itibaren etkisini kaybedeceği kaydedildi.

Serin havanın ise cuma sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği ifade edildi.

Sıcak ve nemli havaların ardından, kuzeyli yönlerden kuvvetli rüzgar ile birlikte gelen soğuk hava nedeniyle, kısa süreli ve ani gelişen şiddetli yağışlar oluşabileceği belirtilen açıklamada, yağış anında fırtına ve gök gürültüsüyle birlikte, kısa süreli ve ani bastıran yağışların, birkaç saat sürmesi ve önemli miktarda yağış bırakmasının beklendiği bildirildi.

Şiddetli yağışlar nedeniyle ulaşımın aksamaması, yollarda, dere yataklarında su baskınları oluşmaması için İBB ekiplerinin hazırlıklarını tamamladığı belirtilen açıklamada, ağaç devrilmesi, tabela uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol