birgün

16° AÇIK

AKP, Binance temsilcileriyle görüşecek

Kısa bir süre önce kripto para temsilcileriyle Meclis’te toplantı yapan AKP Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, şimdi de dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’ın Türkiye temsilcileri ile görüşecek.

EKONOMİ 18.01.2022 14:01
AKP, Binance temsilcileriyle görüşecek
Abone Ol google-news

AKP’li Vekili Mustafa Elitaş’ın dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’ın Türkiye temsilcileri ile görüşeceği öğrenildi.

Perşembe günü Meclis’te yapılacak görüşmede Binance temsilcilerinin, yasal düzenleme konusunda önerilerini sunacağı ve teknik sunum yapacağı öğrenildi.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE DE GÖRÜŞÜLMÜŞTÜ

AKP grup başkan vekilleri Elitaş ve Mahir Ünal, ‘kripto para’ düzenlemesiyle ilgili 29 Aralık 2021’de Meclis’te sektör temsilcileri ve uzmanlar ile bir araya gelmişti.

Toplatıya Elitaş ve Ünal’ın yanı sıra, BTK Başkanı Ömer İleri, Hazine ve Maliye Bakanlığı Finansal Piyasalar Genel Müdürü Hakan Ertürk, BDDK Başkan Yardımcısı Muhammet Mustafa Cerit, MASAK Başkan Yardımcısı Mahmut Okur, Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım, Merkez Bankası Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Emre Karpuz da katılmıştı.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol