birgün

19° AÇIK

AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti’den ortak 'Kazakistan' açıklaması

AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti’den ortak 'Kazakistan' açıklaması geldi. Açıklamada "Bağımsızlığının ilk gününden itibaren Kazakistan'ın yanında olan Türkiye, bundan sonra da Kazakistan'ın bölgenin geneli için de hayati önemdeki barış ve istikrarına her türlü desteği vermeyi sürdürecektir." denildi.

SİYASET 12.01.2022 18:46
AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti’den ortak 'Kazakistan' açıklaması
Abone Ol google-news

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti tarafından kabul edilen ortak bir Kazakistan açıklaması yayınlandı.

Açıklamada "Kardeş Kazakistan’da son günlerde meydana gelen gelişmeleri endişeyle takip etmekteyiz. Kazakistan’ın istikrar ve huzuru bizler için ülkemizin barış ve huzuru kadar önemlidir. Kazakistan halkının sağduyusu ve yönetimin dirayetli tutumu sayesinde olayların yatışmaya ve ülkede durumun normale dönmeye başlamasından memnuniyet duyuyoruz," denildi.

"Olaylarda vefat eden Kazak kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. İnsan hayatını tehlikeye atan, kamu düzenini bozan ve mala zarar veren şiddet eylemlerini kınıyoruz," ifadelerine yer verilen açıklama şöyle devam etti:

"Kazakistan yönetiminin halkın esenlik ve refahını daha da artırmaya yönelik reform gündemini destekliyoruz. Gazi Meclisimiz, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Kazakistan makamlarının sergilediği dayanışmayı unutmayacaktır.

Bağımsızlığının ilk gününden itibaren Kazakistan’ın yanında olan Türkiye, bundan sonra da Kazakistan’ın bölgenin geneli için de hayati önemdeki barış ve istikrarına her türlü desteği vermeyi sürdürecektir."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol