birgün

29° AZ BULUTLU

AKP’de bir uyuşturucu skandalı daha: İstifanın altından metamfetamin çıktı!

Önceki akşam sosyal medyadan yayınladığı mesajla istifa eden AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç’ın, istifasının arkasında uyuşturucu skandalının yattığı iddia edildi. Bir videoda, Kılıç olduğu öne sürülen kişi, makamında uyuşturucu kullandıktan sonra sızmış halde görünüyor. Kılıç, gazeteci İsmail Saymaz'ın konuyla ilgili sorularına yanıt vermedi.

GÜNCEL 11.12.2021 15:11
AKP’de bir uyuşturucu skandalı daha: İstifanın altından metamfetamin çıktı!
Abone Ol google-news

Yozgat'ta, AKP Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç dün akşam sosyal medyadan, ‘işlerinin yoğunluğunu’ gerekçe göstererek istifa ettiğini açıkladı.

Kılıç, Facebook’tan yaptığı sosyal medya paylaşımında, “İşlerimin yoğunluğu sebebi dolayısıyla AKP Merkez İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Her daim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'a ve partimize bağlılığım devam edecektir” ifadelerini kullandı.

halktv.com.tr’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, istifanın arkasında skandal bir video yatıyor. Videoda, Kılıç olduğu iddia edilen kişi makamında uyuşturucu kullandıktan sonra sızmış halde görünüyor. Çekmecede mavi bir poşet içerisinde uyuşturucu madde ve hassas tartı, masanın üzerinde ise uuşturucu çekmekte kullanılan pipo bulunuyor.

Görüntüyü çeken kişi, çekmecede ‘metamfetamin’ adı verilen uyuşturucu madde ile hassas tartıyı gösteriyor. Masanın üzerinde ise ‘meth pipe’ denilen ve metamfetamin içmekte kullanılan pipo benzeri alet var.

KÜRŞAT KILIÇ GÖRÜNTÜLERİN ÇEKİLDİĞİ OFİSTE

Kılıç’ın sızmışken görüntülendiği mekan ve duvar kağıdının Facebook hesabındaki profilinde kullandığı fotoğraftakiyle aynı olduğu görülüyor. Facebook hesabında yapılan incelemede, üzerindeki ceketle çektirdiği başka fotoğraflar da bulunuyor.

SORULARA YANIT VERMEDİ

İddiaları sormak üzere aranan Kılıç, sorulara yanıt vermedi. Konuşmayacağını söyleyen Kılıç, WhatsApp'dan verdiği yazılı yanıtta ise "Üstü örtülü şantaj yapıyorsunuz" dedi.

Kürşat Kılıç ile gazeteci İsmail Saymaz arasında geçen diyalog şu şekilde:

İsmail Saymaz: Kürşat bey merhaba. Ben, gazeteci İsmail Saymaz. Size ulaşmaya çalışıyorum. Aradım, ulaşamadım. Dönerseniz sevinirim. Kürşat bey? Hakkınızda bir haber yapacağız, size bu yüzden ulaşmak istiyoruz. Cevap hakkınızı kullanırsanız sizin için yararlı olur. Dönmenizi bekliyoruz.

Kürşat Kılıç: Kardeş, haber yapılmasını istemiyorum. Teşekkür ederim ilginize.

İsmail Saymaz: Elimizde bir görüntü var. Sizin de bilginiz dahilinde diye biliyorum. Bu hadiseyi soracağız.

Kürşat Kılıç: Ben savcılığa anlatacağım.

İsmail Saymaz: Konuşmak istemiyor musunuz?

Kürşat Kılıç: Mesele hukukidir. Süreci var. Tavsiyem...

İsmail Saymaz: Bu uyuşturucu poşeti, hassas tartı ve masadaki piponun açıklaması nedir? Yanıt hakkınızı kullanırsanız size faydası olur.

Kürşat Kılıç: Ben kullanmayacağım. Üstü örtülü şantaj yapıyorsunuz.

İsmail Saymaz: Yanıt hakkınızı sormak için şu saate kadar bekledik.

Kürşat Kılıç: Bunun cevabını yargıya verirsiniz.

İsmail Saymaz: Takdir sizin.

Kürşat Kılıç: Gazeteci WhatsApp yoluyla sormaz. Basın kartınızı takdim etmediniz.

İsmail Saymaz: Aradım, açmıyorsunuz.

Kürşat Kılıç: Çok büyük suç işliyorsunuz, şu an. Eğer bu görüntü, bu saatten sonra ortaya çıkarsa sizden bilirim. Numarayı savcılığa vereceğim.

İsmail Saymaz: Peki, takdir sizin.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol